Katastrofa lotnicza dzień po rocznicy Smoleńska! Ponad 200 osób nie żyje

Katastrofa lotnicza dzień po rocznicy Smoleńska! Ponad 200 osób nie żyje

To prawdziwa tragedia. Samolot roztrzaskał się o ziemię i zmienił w kupę strzępków. Jak podają media, katastrofa lotnicza, której najprawdopodobniej nikt z pasażerów nie przeżył, pochłonęła nawet 200 ofiar.

Zdarzenie miało miejsce w Algierii w bazie wojskowej Boufarik oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od stolicy - Algieru. Samolot wypełniony żołnierzami właśnie wzbijał się do lotu, kiedy nagle coś poszło nie tak.

Katastrofa lotnicza w Algierii

Samolot IŁ-76, zamiast wznosić się wyżej, zaczęła spadać. Uderzenie w glebę było tak potężne, że samolot dosłownie rozerwało. Radzieckiej produkcji Iljuszyn jest ogromnym, 4-silnikowym samolotem transportowym. Mógł przewozić nawet ponad 200 żołnierzy. Niestety, jak podaje Al Arabiya, która bazuje na informacjach przekazywanych z wojskowych źródeł, nikt nie przeżył. Skala tragedii jest naprawdę ogromna, jeśli dodać, że na pokładzie było na pewno ponad 100 osób. Niektóre ze źródeł, w tym Al Arabiya, mówią nawet o 200 lub ponad 200 ludziach.

Algieria: akcja ratunkowa trwa

Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Pojawiło się już kilka jednostek straży pożarnej. W miejscu, w które wbił się samolot, unoszą się kłęby czarnego dymu. Maszyna chwilę wcześniej startowała, w związku z czym jej zbiorniki były pełne paliwa. Ze szczątków maszyny mają być wydobywane dziesiątki ciał. Wciąż nie ma pełnych informacji na temat liczby ofiar, osób rannych, ani tego, czy komuś udało się przeżyć. Lokalne media twierdzą jednak, że szanse na przeżycie kogokolwiek w tej katastrofie są minimalne, lub nie ma żadnych. AKTUALIZACJA: Według najnowszych doniesień medialnych w katastrofie zginęło aż 257 osób! Katastrofa lotnicza fot. twitter.com Katastrofa lotnicza fot. twitter.com Katastrofa lotnicza fot. twitter.com
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Co się dzieje?! Kolejna katastrofa lotnicza w ciągu doby
  2. Katastrofa lotnicza! Ofiary śmiertelne, kraj w żałobie
  3. Katastrofa lotnicza. Dziesiątki osób nie żyje
źródło: wp.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu