Nagle samolot w powietrzu zaczął płonąć. Na pokładzie było 365 osób, przerażające nagranie w sieci

Nagle samolot w powietrzu zaczął płonąć. Na pokładzie było 365 osób, przerażające nagranie w sieci Źródło: YouTube / Eli&Atarah's W.O.L

Katastrofa lotnicza - tak mogło się to skończyć. Podczas lotu niespodziewanie zapalił się silnik maszyny, która miała na pokładzie 365 osób. W sieci już pojawiło się mrożące krew w żyłach nagranie.

Katastrofa lotnicza była o włos. Pasażerowie lotu z Los Angeles na Filipiny przeżyli straszne chwile. Gdyby nie szybka reakcja pilotów, którzy awaryjnie lądowali na lotnisku, ta podróż mogłaby skończyć się ogromną tragedią. Z silnika samolotu nagle zaczęły buchać iskry, doprowadzając do jego zapłonu. Prawie całe skrzydło stalowego ptaka stanęło w płomieniach. A wszystko to działo się na oczach pasażerów, którzy obserwowali pożar z okien.

Katastrofa lotnicza mogła wydarzyć się tuż po starcie

Do awarii Boeinga 777 z 365 osobami na pokładzie doszło zaraz po starcie. Całe szczęście, bo dzięki temu piloci mieli możliwość błyskawicznie wylądować. Pasażerowie byli naprawdę przerażeni:

- Widziałem w oknie błyski światła. Myślałem, że to od słońca. Po chwili jednak zacząłem słyszeć głośne dźwięki: "bum, bum, bum". Spojrzałem przez okno i zobaczyłem, że płomienie objęły silnik - wspominała jedna z osób obecnych na pokładzie feralnej maszyny. 

WIĘCEJ TEKSTU POD GALERIĄ

Całe zdarzenie nagrali świadkowie, którzy przebywali na lotnisku. Na video widać, jak z przelatującej nisko maszyny wydobywają się języki ognia.  Andrew Ames to jedna z osób przejeżdżająca w momencie wypadku samochodem w pobliżu lotniska:

- Z tyłu widziałem jakby kule ognia, takie jak przy niektórych motocyklach. Trwało to około 20 sekund. Po chwili samolot gwałtownie przechylił się na lewą stronę jakby miał zawracać - mówił mężczyzna.

Dzisiaj grzeje: 1. 19-latka trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko

2. Polsat przekazał informacje o koszmarnym wypadku. Daniel Olbrychski został przewieziony do szpitala

Pasażerowie wybiegali z samolotu po schodach

Decyzję o awaryjnym lądowaniu podjął kontroler ruchu lotniczego, który zorientował się, że maszyna leci z niedziałającym silnikiem. Samolot natychmiastowo zawrócił na miejsce startu. Pasażerowie zostali ewakuowani po schodach, które podstawiono do maszyny. Akcję zabezpieczali strażacy. Przyczyny awarii póki co nie są znane. Bada je amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka
  2. Tragedia za kulisami Eurowizji Junior w Gliwicach. Uczestnik pilnie przewieziony do szpitala
  3. Bolała ją głowa przez 9 miesięcy. Lekarze otworzyli jej czaszkę i zwaliło ich z nóg
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z dofinansowaniem na dzieci. Rodzice będą musieli wykładać po 600 zł

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News