Katarzyna Dowbor swoimi słowami mogłą rozgniewać katolików
screen youtube.com/Wideoportal
Karol Zaborowski - 6 Kwietnia 2019

Wielu katolikom może się to nie spodobać. Katarzyna Dowbor o Kościele i wierze w Boga

Katarzyna Dowbor dzięki swojej ciężkiej pracy i magnetycznemu wręcz charakterowi zjednała sobie serca Polaków. Jednak jej słowa mogą się nie spodobać wielu katolikom.

Katarzyna Dowbor w polskich mediach jest obecna od wielu lat. Przez ten czas pracowała już w niejednym miejscu, ale mimo to, jej programy zawsze cieszyły się dużą popularnością. Dodatkowo jej charakter sprawił, że Polacy ją wprost pokochali, a dzięki temu jej kariera nabrała gigantycznego rozpędu. Jednak jeden z jej ostatnich wywiadów może nie przypaść do gustu wielu osobom.

Katarzyna Dowbor rozwścieczy katolików?

Wiara katolicka w Polsce jest bardzo głęboko zakorzeniona w zwyczajach. Trudno wśród osób wychowanych w naszym kraju znaleźć kogoś, kto nie był ochrzczony i nie przystąpił do Komunii Świętej. Oczywiście takie osoby również są, ale jest ich naprawdę niewiele. Większość z nas dopiero z wiekiem decyduje się na pozostanie przy Kościele lub odejście od niego.

.Nad Bałtykiem znaleziono kobiece szczątki. TVP ujawnia przerażające faktyCzytaj dalej

Jednak jeżeli chodzi o dzieci, to decyzję o przyjęcie ich do wspólnoty kościelnej podejmują ich rodzice. Rzadko kiedy ktoś decyduje się, aby dziecko w przyszłości samo zadecydowało, czy chce być katolikiem, czy nie.

Jednak Katarzyna Dowbor bez wątpienia posiada znacznie bardziej liberalne poglądy na temat wiary niż większość wierzących osób. Wszystko dlatego, że dziennikarka nie zamierza zmuszać swoich dzieci do wiary, która jej dla niej bardzo ważna w życiu. Dowbor wychodzi z założenia, że jeżeli jej córka będzie chciała chodzić do kościoła, to bardzo dobrze. Jeśli wybierze inną drogę, dziennikarka również ją zaakceptuje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

beata tyszkiewiczBeata Tyszkiewicz kontrowersyjnie o nałogach. Te słowa szokująCzytaj dalej

- Ja uważam, że każdy ma prawo do własnego zdania i bardzo nie lubię, kiedy ktoś mi coś nakazuje. A sprawa z Panem Bogiem jest tylko moją sprawą. To bardzo głęboki, osobisty temat. Nie chcę na siłę zmuszać mojej córki do chodzenia do kościoła i klepania modlitw. Tradycja jest bardzo piękną rzeczą, ale nie cierpię ortodoksyjności. Jeśli Marysia chce chodzić do kościoła, to niech chodzi. Nie to nie - mówiła wywiadzie dla magazynu "Viva!" Katarzyna Dowbor.

Wielu osobom może się nie spodobać podejście dziennikarki. Z pewnością ma ona swoje zdanie na ten temat. Pomimo ogromnej popularności, Dowbor nigdy nie narzucała nikomu swoich poglądów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lubiana aktorka "M jak Miłość" straciła córkę. Młoda dziewczyna zmarła w męczarniach na raka
  2. Dramat Stanisławy Celińskiej. Przez alkoholizm cierpiały jej dzieci
  3. Ślub zamienił się w koszmar przez księdza. Skandaliczna decyzja duchownego
  4. Wnuczek niewyobrażalnie skrzywdził babcię 127 razy. Ona o niczym nie wiedziała
  5. Doskonale, tak wystylizowane paznokcie przebijają nawet hybrydę! Są super dla słabych pazurków

Jaka to melodiaDopiero teraz wiadomo dlaczego naprawdę Janowski odszedł z Jaka to melodia. Szokująca prawda odbiera mowęCzytaj dalej

źródło: Lelum

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News