Katarzyna Dowbor przyznała się do ciężkiej choroby. Dużo Polek ma to samo, ale ignorują objawy

Katarzyna Dowbor przyznała się do ciężkiej choroby. Dużo Polek ma to samo, ale ignorują objawy Źródło: Youtube/eOstroleka

Katarzyna Dowbor większości Polek i Polaków znana jest z programu "Nasz Nowy Dom". Prezenterka na antenie Polsatu tryska energią i napawa optymizmem osoby, których życie stara się odmienić. Dziennikarka nie daje po sobie poznać, że cierpi na bardzo poważną chorobę, z którą zmaga się niezwykle dużo Polek. Jej objawów nie można ignorować.

Katarzyna Dowbor zmagała się z chorobą Gravesa-Basedowa już od 7 lat. Przypadłość ta powoduje nadczynność tarczycy, której skutkami, jak większość z nas dobrze wie, są nieprzyjemne dolegliwości fizyczne. Szczególnie często w tym kontekście mówi się o problemach z wagą, które niestety nie ominęły również prezenterki. Sterydy zmieniły także jej twarz.

 - Sterydy, niestety, zadziałały w dwie strony. Jak każdy skuteczny lek i one mają skutki uboczne. Niestety, bardzo się roztyłam, co było widać na mojej twarzy - była opuchnięta, maskowata, jak księżyc w pełni, a szyja przy niej jakby schowana. Ciężko to wszystko znosiłam. Przez wiele miesięcy siedziałam w domu i nigdzie się nie pokazywałam - tłumaczyła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Dziennikarka pozostawała pod opieką specjalistów i przyjmowała masę leków. Terapia farmakologiczna jednak nie przyniosła należytych skutków. Prezenterka podjęła decyzję o zabiegu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Katarzyna Dowbor przeszła operację

Dziennikarce usunięto tarczycę. Z perspektywy czasu Dowbor jest zadowolona ze swojej decyzji.

 - Biorę mniejszą dawkę leku podstawowego, organizm powoli się do tego przyzwyczaja. Jeżeli jest szansa na lepsze życie, to warto się leczyć. Ponieważ do końca życia muszę brać lek, który zastępuje tarczycę, chodzę do lekarza raz na dwa, trzy miesiące na kontrolę. Na razie mam dobre wyniki badań - mówiła w rozmowie z "Faktem".

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Paweł Królikowski trafił do szpitala. Nie jest dobrze
2. Zdjęcia Beaty Kozidrak trafiły do sieci. Widok jest druzgocący

Dowbor podkreśliła również, że czuje się dobrze i nawet nie widzi już blizny po operacji. Jej przypadek nie jest odosobniony. Z chorobami tarczycy mierzy się bardzo wiele Polek, często ignorując przy tym niepokojące objawy. Zmiany masy ciała tłumaczą dietą, bądź brakiem aktywności fizycznej. Inne symptomy, takie jak nerwowość czy zmęczenie, zwalają z kolei na karb charakteru. Przykład dziennikarki powinien zachęcić wszystkie kobiety do regularnych badań, dzięki którym może udać się wykryć chorobę we wczesnym stadium i skutecznie jej przeciwdziałać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Śmierć dziecka wyceniona na 5 tysięcy złotych. Rodzice nie zamierzają się poddać
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. Zdjęcia Beaty Kozidrak trafiły do sieci. Widok jest druzgocący
  4. Jeśli ją masz dostaniesz fortunę! Chodzi o nietypową monetę pięciozłotową
  5. Rodzice tylko na chwile zostawili dziecko samo z psami. Zamarli widząc co się stało

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News