Paraliż okazał się wyrokiem. Katarzyna Dowbor zareagowała

Paraliż okazał się wyrokiem. Katarzyna Dowbor zareagowała Źródło: youtube eOstroleka

Katarzyna Dowbor nie mogła przejść obojętnie obok potrzeb młodego mężczyzny. Wykorzysta popularny format telewizyjny, żeby poprawić warunki w jakich żyje sparaliżowany 27-latek.

Katarzyna Dowbor jest prowadzącą popularny program telewizji Polsat. Dziennikarka w najnowszym odcinku "Nasz nowy dom" całkowicie zmieni standard życia jednej z rodzin.

Katarzyna Dowbor nie mogła podjąć innej decyzji

Dziennikarka odwiedziła 27-letniego Patryka, który mieszka w Chełmnie w województwie lubelskim i była przerażona tym, z jakimi problemami musi radzić sobie młody mężczyzna. Najprostsze czynności są dla niego dużym problemem ze względu na stan domu, w którym mieszka, a który w żadnym stopniu nie jest przystosowany do potrzeb poruszającego się na wózku inwalidzkim Patryka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jego rodzice, pani Jadwiga oraz pan Dariusz, nie byli w stanie zmienić tego stanu rzeczy, a bardzo bolało ich patrzenie na codzienny trud swojego syna, dlatego szansą dla nich okazała się właśnie Katarzyna Dowbor wraz ze swoim popularnym programem. Decyzja jaką podjęła nikogo nie zaskoczyła. Postanowiono, że do ich domu wkroczy ekipa budowlana i zmieni całkowicie życie skromnej rodziny z lubelskiego i zapewni mu większą dozę samodzielności, o którą od samego początku bardzo mocno walczy. Nie chce być on ciężarem dla swoich rodziców i pracuje nad tym, aby powiększać stopień swojej niezależności.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, znany muzyk zmarł w wyniku zarażenia koronawirusem

2. Lekarze dokonali prawdziwego cudu. Drugi takie przypadek na świecie

Problemy, które dla zdrowego człowieka nie istnieją

Patryk stał się osobą niepełnosprawną w wieku 17 lat. Z powodu wypadku, w którym brał udział, od dziesięciu lat jeździ na wózku inwalidzkim, jednak jego dom rodzinny nie został przez ten czas przystosowany do nowych realiów życia mężczyzny. Największym problemem jest obecnie łazienka wyposażona jedynie w wysoką wannę, uniemożliwiającą Patrykowi samodzielne kąpanie się. Sprawy nie ułatwia fakt, że prowadzą do niej bardzo wąskie drzwi. Kosztownym problemem jest też rozważana wcześniej wymiana pieca kaflowego. Nie jest możliwe, aby ogrzał cały dom, a zamontowanie innej formy dostarczania ciepła jest wyjątkowo dużym wydatkiem, na który rodzina nie może sobie pozwolić. Katarzyna Dowbor poznając historię mężczyzny, nie zastała się zbyt długo i podjęła decyzję w mgnieniu oka. 

Źródło: facebook/polsat

Źródło: facebook/polsat

Źródło: facebook/polsat

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Zdrowia ostrzega. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wkrótce drastycznie wzrośnie
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Antek Królikowski wspiera rodzinę po śmierci taty. Dla najbliższych podjął bardzo ważną decyzję, ojciec byłby dumny
  4. Mały chłopiec umarł we śnie. Tata postawił mu nagrobek, który wyciska z ludzi ostatnie łzy
  5. Kilkadziesiąt osób jest rannych, póki co jedna osoba nie żyje. Tragedia w metrze
  6. Pod żadnym pozorem przenigdy nie wyrzucaj skórek. Teraz są cenne szczególnie

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News