Wiadomość o nowotworze spadła jak grom z jasnego nieba. Katarzyna Dowbor nie mogła zareagować inaczej, pilnie przystąpiła do pomocy zrozpaczonej kobiecie

Wiadomość o nowotworze spadła jak grom z jasnego nieba. Katarzyna Dowbor nie mogła zareagować inaczej, pilnie przystąpiła do pomocy zrozpaczonej kobiecie Źródło: youtube.com Kocham Polskę

Katarzyna Dowbor i ekipa programu "Nasz nowy dom" od kilku lat niosą pomoc osobom, których warunki socjalne nie pozwalają na normalne życie. Dziennikarka nie pozostaje obojętna na cierpienie i łzy uczestników. Zawsze niemal natychmiast rusza do pomocy. Wielokrotnie podkreślała, że nie wyobraża sobie innego wyjścia niż pójście na ratunek. Teraz jak grom z jasnego nieba spadła na nią wiadomość o nowotworze kobiety, która potrzebowała natychmiastowej pomocy.

Niedawno do programu "Nasz nowy dom" postanowiła zgłosić się samotna mama, Maria Niemiec, która samotnie wychowuje dwie córki - czternastoletnią Nikolę Trzajnę i jej dwunastoletnią siostrę Ninę. Rodzina zmaga się z ogromnymi problemami. Przed czterema laty Nikola niespodziewanie zachorowała. Diagnoza lekarzy była przerażająca - badania wykazały, że dziewczynka cierpi na ostrą białaczkę szpikową. Choroba diametralnie zmieniła życie całej rodziny. Szpital stał się drugim domem Nikoli. Ze względu na osłabioną odporność nie mogła spotykać się z przyjaciółmi i chodzić do szkoły. Rozpoczęła się walka o życie.

Katarzyna Dowbor pomogła zrozpaczonej kobiecie

Dzięki pomocy osób z całej Polski udało się znaleźć dawcę szpiku, który mógł pomóc Nikoli. Jedynym ratunkiem był przeszczep szpiku. Pomoc przyszła tuż przed jedenastymi urodzinami dziewczynki. Nikola wróciła do zdrowia. Na rodzinę spadło jednak widmo kolejnych problemów. Kobiety zamieszkiwały w mieszkaniu komunalnym w Czarnym Potoku. Niestety, muszą opuścić go jeszcze przed końcem wakacji. Dom, który odziedziczyły po babci, nie jest zdatny do zamieszkania. Budynek jest w katastrofalnym stanie, nie ma w nim kanalizacji i ocieplenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Żeby rodzina mogła się wprowadzić, niezbędny jest gruntowny, kapitalny remont, który wymaga dużych nakładów finansowych. Pani Maria nie jest w stanie znaleźć takich funduszy, które pozwoliłyby pokryć koszty renowacji. O pomoc poprosiła więc ekipę programu "Nasz nowy dom". Niedługo później Gołkowice Górne, małą wieś w Małopolsce, nieopodal Nowego Sącza, odwiedziła Katarzyna Dowbor.

Dziennikarka, która sama boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi, nie mogła zareagować inaczej. Historia Nikoli wzruszyła ją do łez, postanowiła więc pilnie pomóc. Podjęła decyzję, że wspólnie z rodziną wyremontuje stary dom. Pani Maria i dziewczynki niezwłocznie spakowały się i ruszyły na urlop do Lemon Resort Spa w Gródku nad Dunajcem. Ekipa remontowa przystąpiła do działania.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje obiegły media, nie żyje Paweł Antkowiak. Zginął w wypadku

2. Zamówiła jedzenie w popularnej sieci fast food. Gdy odkryła co w nim było, zamurowało ją

Dziś po raz pierwszy zobaczą wyremontowany budynek. Martyna Kupczyk, architekt programu zdradziła, że dom został urządzony w stylu góralskim, który idealnie pasuje do specyfiki regionu, w którym się znajduje. Remont był dużym wyzwaniem dla całej ekipy, pracy było naprawdę wiele. Trwała ona od rana do wieczora. Jakie są ich efekty, telewidzowie dowiedzą się jesienią.

Katarzyna Dowbor zafundowała Nikoli i jej siostrze najpiękniejszy prezent na Dzień Dziecka, jaki mogły sobie wymarzyć. Dziennikarka jak zwykle wykazała się dużą empatią i zrozumieniem. Niespodziewane informacje o nowotworze nastolatki sprawiły, że nie mogła nie udzielić rodzinie pomocy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piorunująco szybka metoda na placki ziemniaczane, bez uciążliwego tarcia tarką. Istnieje bajecznie prosty, lepszy sposób
  2. Jedna z największych gwiazd sportu kończy karierę. Tej decyzji nie spodziewał się nikt
  3. Lata temu bezdomna kobieta zwróciła się do Zbigniewa Wodeckiego. Reakcja zwala z nóg, dziś mało kto pamięta
  4. Basia Kurdej-Szatan wystosowała pilny apel do fanów. Potrzebna ogromna kwota, chodzi o zdrowie
  5. 3 znaki zodiaku muszą się mieć na baczności, jeśli się nie opamiętają, zbankrutują. Pieniądze się ich nie trzymają
  6. Wokalistka Pięknych i młodych ostro skrytykowana. Na komunię córki założyła bieliznę, która rozzłościła fanów

Źródło: Gazeta Krakowska 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News