Na południu Polski doszło do prawdziwego kataklizmu. Ulewne deszcze, które w ostatnich dniach nawiedziły nasz kraj, sprawiły, że w wielu miejscach doszło do podtopień oraz powodzi. Wiele osób zostało kompletnie odciętych od świata. Polacy, którzy znaleźli się w tej sytuacji, są przerażeni.

Fale upałów oraz susza w ostatnich dniach ustąpiły miejsca potężnym burzom i ulewnym deszczom. W wielu regionach Polski, a zwłaszcza na południu doszło do podtopień, które spowodowały olbrzymie szkody. Wiele osób musiało być ewakuowanych, a do innych nie ma nawet dostępu. W samym powiecie Limanowskim 80 domów jest całkowicie odciętych od świata.

– Ewakuowaliśmy kierowców, którzy utknęli na zalanej drodze wojewódzkiej nr 968 pomiędzy Mszaną Dolną a miejscowością Kamienica. Ewakuowaliśmy także cztery osoby z zalanych domów. Wiele dróg w powiecie limanowskim zostało podmytych, a na jezdnię zostały naniesione konary, co spowodowało odcięcie niektórych mieszkańców od świata. Do 80 budynków w miejscowości Kamienica nie ma możliwości dojazdu – powiedział komendant Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej Wojciech Frączek

Polacy są przerażeni

Interwencje straży pożarnej liczone są już w setkach, w samym powiecie nowotarskim było ich ponad 120. Żywioł zniszczył wiele dróg, czyniąc je praktycznie nieprzejezdnymi. Te, które przetrwały napór wody zostały zasypane przed konary i inne elementy, blokujące drogę. Spowodowało to, że wiele domów i miejscowości zostało odciętych od świata.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiące ludzi wmurowało. Fani disco polo zaniemówili
  2. Była żona polskiego gwiazdora jest ciężko chora. „Wiem, że on wróci”
  3. Tak wygląda wdzięczność zwierząt! Rozczulający widok

Oto 30 najbardziej niebezpiecznych miast w Polsce! [ZDJĘCIA]


Gdzie lepiej pracować na emeryturę: w Polsce czy w Japonii? Wyniki zaskakują!

źródło: onet.pl

Zobacz również