Internet podbija właśnie historia starszego mężczyzny, który podczas zakupów w jednym ze sklepów został upomniany przez młodą kasjerkę. Według kobiety powinien on bowiem przynieść ze sobą własną torbę. Chociaż staruszek na początku zmieszał się i zawstydził, po chwili odpowiedział w sposób, który podbija teraz portale społecznościowe.

Młoda sprzedawczyni zasugerowała mężczyźnie, że powinien mieć ze sobą własną torbę, zamiast używać foliowych, gdyż niszczy to naturę. Dodała także, że „jego pokolenie nie dbało wystarczająco dobrze o środowisko dla przyszłych pokoleń”. Skromna, dobrze przemyślana odpowiedź staruszka bez wątpienia ją zaskoczyła.

– Wdrapywaliśmy się po schodach, ponieważ nie było wind we wszystkich sklepach, szkołach i biurowcach. Nie jechaliśmy samochodem do sklepu, żeby zaoszczędzić kilkadziesiąt metrów. Musieliśmy prać pieluchy za każdym razem, bo nie było jednorazowych. Nie suszyliśmy prania w elektrycznych suszarkach, tylko rozwieszaliśmy je na sznurkach – słońce i wiatr wystarczyły, by je osuszyć w naszych czasach – rozpoczął staruszek wyliczanie, które okazało się istną lekcją dbania o środowisko naturalne.

– Nasze dzieci dostawały ubrania po starszym rodzeństwie. W naszych domach był jeden telewizor i jedno radio. W kuchni wszystko mieszaliśmy ręcznie, bo nie mieliśmy sprzętu, który by to zrobił za nas. Gdy pakowaliśmy delikatne rzeczy, używaliśmy starych gazet, nie mieliśmy folii bąbelkowej. Nie musieliśmy używać benzyny, by zasilić naszą kosiarkę, bo wystarczyło koszenie ręczne. Pracując, nie musieliśmy chodzić na siłownię i korzystać z przyrządów, które konsumują energię elektryczną. Piliśmy wodę z kranu, zamiast kupować kolejne butelki z wodą. (…) Nie potrzebowaliśmy sprzętu elektronicznego, który wysyła sygnał na 3000 kilometrów w górę tylko po to, bo dowiedzieć się, gdzie w pobliżu jest pizzeria – dodał po chwili mężczyzna, czego kasjerka bez wątpienia się nie spodziewała.

W ten sposób przedstawił on całkowicie proste i przejrzyste sposoby dbania o czystość natury. Bez wątpienia powinny się z nimi zapoznać młode pokolenia, które nie wyobrażają sobie zmiany współczesnego stylu życia.

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również