Ile zarabia się na kasie? Kasjer: zarobki wielu wprawią w osłupienie

Ile zarabia się na kasie? Kasjer: zarobki wielu wprawią w osłupienie Źródło: yt/Skylark Media

Kasjer zarobki musi szczegółowo analizować. Okazuje się, że wiele sklepów oferuje różne stawki. Sprawdziliśmy, jaka jest średnia pensja w zawodzie i gdzie najlepiej szukać pracy.

Kasjer zarobki stara się analizować w sposób szczegółowy. Jeden z najpopularniejszych zawodów z roku na rok staje się także jednym z najlepiej opłacanych. Średnie pensje oraz dodatki, z które coraz chętniej oferowane są przez sieciówki z pewnością mogą zachęcić niezdecydowanych.

Jakie ma kasjer zarobki? Sklepy chętniej inwestują w swoich pracowników

Do mediów regularnie docierają informacje o podniesieniu płac osób pracujących w sklepach. Okazuje się, że pracodawcy sami reklamują swoje miejsce, podkreślając, że jest i rozwojowe, i opłacalne. Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali się skorzystać z wakatów w sklepach, z pewnością powinni spojrzeć na statystyki. - Chcąc przyciągnąć kadry, firmy podwyższają pensje. Starają się też rozbudowywać programy rozwoju kariery pracowników, które otwierają np. przed kasjerami możliwości stopniowego awansu. Nie oznacza to jednak, że wszyscy pracownicy w świecie handlu mogą liczyć na podobne warunki - powiedział Łukasz Marciniak - dyrektor ds. rozwoju sprzedaży, Grupa Pracuj. Statystyki, które zostały przeanalizowane na podstawie poprzedniego roku wskazują, że aż 85 procent osób, pracujących jako kasjerzy zatrudnionych jest w oparciu o umowę o pracę. Co trzeci z badanych deklaruje, że co trzy miesiące otrzymuje premię za swoją pracę.

Ile zarabia kasjer? Jakie wykształcenie potrzebne jest w zawodzie?

Co do preferencji zawodu, nie sprecyzowano, jakie wykształcenie będzie niezbędne, aby objąć wymienione stanowisko. Okazuje się jednak, że chętniej kasjerami zostają... kobiety. Jest to silnie sfeminizowany zawód, który pokazuje, że aż 8 na 10 z pracowników to właśnie kobiety. Zarobki, które obliczone ze średniej, ubiegłorocznej, wskazują na wypłatę osób zatrudnionych na wspomnianym stanowisku to od 2000 złotych netto do 2900 złotych netto. Pracownicy zaznaczają, że nierzadko mogą liczyć na premię oraz honorowani są przez wszystkie niezbędne zasady rozliczania nadgodzin.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Zastępca kierownika sklepu średnio zarabia 2600 złotych netto, sprzedawca w sklepie motoryzacyjnym zarabia średnio 3060 złotych netto, kierownik sklepu spożywczego zarabia 4600 złotych netto, natomiast kierownik sklepu ze sprzętem AGD zarabia 5000 złotych netto. Okazuje się, że jeden z najpopularniejszych zawodów z Polsce cieszy się coraz większą renomą. Ci, którzy szukają swojej drogi z pewnością mogą liczyć na wiele możliwości awansu, zaczynając swoją karierę w sklepie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nigdy byście się nie domyślili! Wiek Barbary Kurdej-Szatan to totalne zaskoczenie
  2. Szokujące wyznanie Czytelnika: "Ta jędza wrobiła mnie w DZIECKO! Nie zapłacę ani grosza"
  3. Ile zarabia się w Rossmann? Zarobki w sklepie przyprawiają o ból głowy
  4. To chyba jakiś żart?! Twarz żenującego Studio YaYo dzięki PiS miał dostać wysoką posadę
  5. Ile zarabia Donald Tusk? Zarobki wprawiają w osłupienie, Kaczyński dostanie zawału
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News