"Moje dziecko jest wredne, zachowuje się jak mały tyran". Mama 3-letniej Kasi nie ma już sił

"Moje dziecko jest wredne, zachowuje się jak mały tyran". Mama 3-letniej Kasi nie ma już sił Źródło: Youtube/ dziecko

Kasia ma zaledwie 3 lata, a zachowuje się jak tyran - tak przynajmniej twierdzi bezradna mama, zwracając się z prośbą o pomoc. Kobieta nie ma pojęcia, jak poradzić sobie z dziewczynką, która zupełnie nie słucha, co się do niej mówi.

Kasia jest wulkanem energii, który niestety wybucha bez żadnego ostrzeżenia. Tak się przynajmniej wydaje jej mamie, ponieważ są symptomy ostrzegawcze, które mogą wskazywać na nadciągającą furię. Skupimy się na 1,5-4 latkach, którym - jak się okazuje - czasem trzeba odpuścić. 

Kasia jest małym tyranem 

W metodach wychowawczych często można się pogubić. Przede wszystkim należy jednak pamiętać, że w przypływie nagłych emocji u dziecka należy zachować spokój i dać mu wybuchnąć. Oczywiście trzeba przy tym kontrolować sytuację i pilnować, by nasze dziecko nie przekraczało granic związanych z niszczeniem przestrzeni wokół siebie albo robienia krzywdy innym. 

- Moje dziecko jest wredne, zachowuje się jak mały tyran - napisała mama, która już nie mogła dać sobie rady ze swoją córeczką. 

Taki problem ma wiele mam, nie można jednak reagować na nie wyjątkowo emocjonalnie i nerwowo. Są inne sposoby, które z pewnością dużo lepiej się sprawdzą. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo szczerej chęci pomocy i zrozumienia tego, o co chodzi naszemu dziecku, nie zawsze jesteśmy w stanie dojść do sedna sprawy. Czasem po prostu trzeba dać im szansę, aby mogły wyrazić swoje emocje... Nawet te negatywne. U siebie obserwujemy wachlarz różnych stanów w ciągu dnia i u dziecka wygląda to tak samo. Niepotrzebnie przyklejamy temu łatkę "wredności". Oczywiście wszystko musi mieścić się w granicach rozsądku.

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne
2.Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Wdech i wydech 

Jako rodzic musisz być cierpliwy i bacznie obserwować to, jak rozwija się twoje dziecko. Reakcja na pewne sytuacje jest ważna i nie mowa tutaj o karach. Możemy dać znać dziecku, że je słyszeliśmy. Kiedy dziecko wiecznie jest na "nie", trzeba powiedzieć, że jego opinia na temat danej rzeczy została przez nas wysłuchana. Możesz zapytać o to, czy dobrze je rozumiesz. Wtedy pokażesz, że nie jest ci straszna żadna emocja, a poczucie akceptacji u twojego dziecka wzrośnie.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Wiadomo ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

Źródło: Tylko dla mam

Następny artykuł