Karol myślał, że jest bezpieczny, wokół było pełno ratowników. Niestety, nie żyje

Karol myślał, że jest bezpieczny, wokół było pełno ratowników. Niestety, nie żyje Źródło: .

Karol był w pełni przekonany, że pod okiem ratowników jest bezpieczny, a jego zdrowiu ani życiu nic nie zagraża. Trudno było przewidzieć, że chłopak może tak się pomylić. Nie minęło wiele czasu, a rozpoczęła się prawdziwa tragedia, którą świadkowie zapamiętają na długo.

16-letni Karol wybrał się ze znajomymi nad jezioro. Ponieważ okres letni trwa w pełni, na miejscu było obecnych co najmniej kilku ratowników, którzy bacznie doglądali bezpieczeństwa wczasowiczów. Choć nawet na chwilę nie spuszczali oczu z plaży, jakimś cudem nie zauważyli, że nastolatek zaraz zginie. 

Karol był przekonany, że nic złego nie może się mu stać. Chwilę później już nie żył 

Potworne zdarzenie miało miejsce nad jeziorem w Orzeszkowie w województwie wielkopolskim. 16-latek i grupa jego przyjaciół wybrali się nad wodę, by odpocząć na ciepłym piasku i pokąpać się w wodzie. Karol nigdy nie był wielkim miłośnikiem kąpieli w podobnych zbiornikach wodnych, jednak tym razem postanowił skorzystać z okazji. Jego dodatkową motywacją był fakt, że otrzymał od miejscowych ratowników sprzęt do nurkowania oraz dokładne wytyczne, gdzie zanurzenie się jest najbezpieczniejsze. 

Karol nie zastanawiał się długo i już kilka minut później wskoczył do wody w wyznaczonym miejscu. Początkowo nic nie zwiastowało tego, co miało wydarzyć. 16-latek nie wynurzał się spod tafli wody i nie dawał żadnych oznak życia. Minęło kilka minut i przerażona koleżanka nastolatka zaczęła wołać ratowników informując, że przyjaciel wciąż się nie wynurzył. 

Ratownicy ruszyli w stronę jeziora, a już po paru sekundach byli w wodzie dokładnie ją przeszukując. W miejscu, w którym Karol zanurkował, woda była mętna i ograniczała widoczność. Zadecydowano bowiem o wezwaniu straży pożarnej. Funkcjonariusze wydobyli ciało chłopaka, które znajdowało się 4 metry pod powierzchnią wody.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kto poniesie konsekwencje? 

Nastolatek utonął, choć wokół niego było pełno ratowników. Policja zaczęła badać sprawę, chcąc wyłonić winnych. Na chwilę obecną nie jest pewne czy konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec któregoś z ratowników, czy też cała sprawa zostanie uznana za nieszczęśliwy wypadek. Przyjaciele i rodzina Karola są wstrząśnięci i żądają zadość uczynienia za to, co się stało. 

  1. Uwielbiany aktor M jak miłość ma poważne problemy z alkoholem. Przez długi czas mieszkał na ulicy
  2. Bracia Golec unikają TEGO tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po nich nie spodziewał!
  3. Elżbietę Zającównę uwielbiały miliony. Aktorka zniknęła, okazuje się, że jest nieuleczalnie chora
  4. Jak Michał Szpak mógł zrobić coś takiego Margaret? Wyciekły nieznane kulisy nagrywanych właśnie odcinków "The Voice of Poland"
  5. Żona Sławomira zapamięta te słowa do końca życia. Mąż zdradził co myśli o jej urodzie
  6. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce

Źródło; superexpress

 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu