karetka kierowca apel
Wikimedia Commons Dawid Skalec ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Joanna Szwalikowska - 8 Listopada 2020

Pilny apel kierowcy karetki. Zwrócił się do Polaków z rozpaczliwą sprawą

Karetka pogotowia ratunkowego jest w ostatnich tygodniach, a nawet miesiącach, coraz częstszym widokiem na polskich ulicach. W trakcie pandemii są oni zmuszeni zachowywać dodatkowe środki ostrożności, to właśnie dlatego w mediach społecznościowych pojawił się bardzo ważny apel.

Karetka pogotowia należy do grona pojazdów uprzywilejowanych, co oznacza, że innym kierowcom nie wolno np. jechać za takim pojazdem bądź go wyprzedzać, gdy używa sygnału. Praca kierowcy karetki jest bardzo stresująca i wymaga ogromnej odpowiedzialności. W sieci pojawił się bardzo ważny apel.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Kierowca karetki pogotowia opublikował w mediach społecznościowych bardzo ważny apel

Pandemia koronawirusa sprawiła, że polska służba zdrowia jest przeciążona. Jednym z rezultatów takiego stanu rzeczy jest nieustanny brak karetek. Wozy pogotowia jeżdżą praktycznie przez całą dobę, a ich ratownicy muszą zachowywać mnóstwo dodatkowych środków ostrożności, które zdecydowanie nie ułatwiają pracy.

Medycy każdego dnia wystawieni są na morderczy wysiłek związany z ratowaniem życia innych osób. Obecnie w szpitalach brakuje miejsc, kadry, a także sprzętu medycznego. Ratownicy, którzy codziennie poruszają się karetkami pogotowia postanowili przekazać bardzo ważny apel zarówno do innych kierowców, jak i wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Kierowcy karetek zwracają uwagę na to, że poważna sytuacja epidemiczna w Polsce wymaga od nich wielogodzinnej, wręcz nieprzerwanej pracy w bardzo trudnych warunkach. Stosowanie wzmożonych środków ochrony osobistej, jak okulary, maseczki oraz kombinezony wpływa negatywnie na komfort ich pracy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Prowadzenie karetki w specjalnych goglach, maseczce oraz kombinezonie jest ogromnym wyzwaniem. To właśnie dlatego kierowcy postanowili zaapelował o ułatwienie im jazdy oraz torowanie drogi karetkom na sygnale. Ogromne tempo pracy, stres oraz ograniczone pole widzenia może doprowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Szczególnie ważne jest ułatwianie przejazdu karetkom, ponieważ w wielu przypadkach może liczyć się dla nich każda sekunda. Mowa jednak nie tylko o kierowcach stojących w korku lub na światłach. Inni uczestnicy ruchu drogowego również są w stanie pomóc.

Ratownicy w pełnym stroju ochronnym mogą mieć problem z dostrzeżeniem pieszych lub rowerzystów, zwłaszcza w momencie gdy zapada zmrok. Jesienne warunki również zdecydowanie nie poprawiają widoczności. Pamiętajmy zatem, by nosić odblaski, dzięki którym kierowcy będą mieli większe szanse na dostrzeżenie nas i uniknięcie ewentualnego wypadku.

- Zwracam się do Was z olbrzymią prośbą jako kierowca karetki. Coraz częściej będzie się zdarzać, że będziecie napotykać na drogach karetki "covidowe" z personelem w kombinezonach. Nam kierowcom nie jest łatwo prowadzić w masce i/lub w goglach. Mamy wtedy ograniczone pole widzenia, a czas nas mocno goni. Z racji tego proszę Was o większe zwracanie uwagi na drogach i umożliwianie płynnego przejazdu. Rozejrzyjcie się na skrzyżowaniach mimo zielonego światła. Spójrzcie częściej w lusterka wsteczne. - napisał na Facebooku Krzysztof Budek, który na co dzień jest kierowcą karetki.

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Wojciech Cejrowski w środku nocy przekazał niepokojącą wiadomość. Prosi wszystich o modlitwę, co się dzieje?

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

Ratownik medyczny postanowił zwrócić uwagę ludzi na to, że warunki jego pracy są obecnie bardzo utrudnione. W prosty sposób możemy jednak je znacznie ułatwić. Wystarczy, że będziemy zachowywać większą uwagę na drodze, często spoglądać w lusterka, by umożliwić płynny przejazd.

- Nie proszę Was o czerwony dywan, proszę Was tylko o ułatwienie nam przejazdu i tym samym szybszy i płynny dojazd z pacjentem, nie jednokrotnie w ciężkim stanie - dodał pan Krzysztof.

kierowca karetki apel

Źródło: Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. Malutkie rysie pilnie poszukiwane. Nie żyje ich mama, słynna rysica Nelly
  2. Kamil Stoch i jego żona zachwycili kibiców. Nasz mistrz pokazał fanom swoje "dziecko" (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Znaleźli szczątki dinozaura na niewłaściwym kontynencie. Historyczna zagadka, naukowcy są w kropce
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News