Kardynał Gulbinowicz
Piotr Molecki/East News
Monika Majko - 17 Listopada 2020

Wiadomo, co stanie się przed pogrzebem Gulbinowicza. Media donoszą także o zaskakującym miejscu spoczynku

Kardynał Gulbinowicz zmarł 16 listopada 2020 roku w jednym z Wrocławskich szpitali. Media przekazały najnowsze informacje w sprawie pogrzebu kardynała, który został oskarżony o pedofilię i pozbawiony insygniów biskupich. Chodzi m.in. o miejsce pochówku, które według doniesień ma zostać wyznaczone na małym cmentarzu.

Kardynał Gulbinowicz odszedł w poniedziałek 16 listopada 2020 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. kilkanaście dni temu duchowny został pozbawiony insygniów biskupich w związku z oskarżeniami o pedofilię. Media przekazały najnowsze ustalenia w sprawie pochówku kontrowersyjnego księdza.

Kardynał Gulbinowicz nie żyje, miał 97 lat

6 listopada 2020 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała, że decyzją papieża Franciszka kardynał Henryk Gulbinowicz otrzymał zakaz używania insygniów biskupich w związku z pojawiającymi się oskarżeniami o charakterze pedofilskim. Hierarcha dostał również zakaz uczestniczenia w celebracjach, i nabożeństwa pogrzebowego oraz pochówku w katedrze.

Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeOd dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeCzytaj dalej

Decyzja głowy Kościoła Katolickiego wstrząsnęła polskimi wiernymi i ponownie wywołała dyskusję w kraju w sprawie problemu pedofilii oraz ukrywania nadużyć seksualnych wobec nieletnich w strukturach kościelnych. 10 dni po ogłoszeniu przez Nuncjaturę Apostolską decyzji w sprawie kardynała Gulbinowicza, duchowny zmarł w jednym z wrocławskich szpitali.

Wiele osób tuż po przekazaniu informacji o śmierci kardynała zastanawiało się, gdzie w takim razie spocznie wykluczony z przywilejów hierarcha. Jego poprzednik na stanowisku metropolity wrocławskiego Kardynał Bolesław Kominek został pochowany w 1974 roku w katedrze, w której zmarły wczoraj duchowny nie może zostać pochowany ze względu na nałożone na niego sankcje.

Lokalne media przekazały jednak pierwsze nieoficjalne informacje o pogrzebie kardynała Henryka Gulbinowicza. "Gazeta Wrocławska" podała, że duchowny mógłby zostać pochowany na małym cmentarzu przy ul. Bujwida we Wrocławiu. To parafialny cmentarz wrocławskiej katedry.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Kardynał Gulbinowicz nie może zostać pochowany w katedrze

Proboszcz katedry ks. Paweł Cembrowicz nie chce komentować medialnych doniesień, a wszystkich zainteresowanych tym tematem odsyła do rzecznika Archidiecezji Wrocławskiej, ks. Rafała Kowalskiego. Z kolei rzecznik archidiecezji prosi wszystkich o cierpliwość, ponieważ ostateczne decyzje w sprawie pogrzebu kardynała Gulbinowicza mają dopiero zapaść.

Jak przekazały media, najpierw ma zostać otwarty testament zmarłego duchownego. Być może kardynał Henryk Gulbinowicz zawarł w nim instrukcję w sprawie swojego pogrzebu. Duchowny miał przed trafieniem do szpitala spotkać się z delegacją z Watykanu, która przekazała mu informację o decyzji papieża i nałożonej na niego karze.

Dzisiaj grzeje:

1.Od dzisiaj obowiązkowe testy na koronawirusa dla grupy Polaków. Niespodziewana wiadomość

2. Dramat Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, o śmierci poinformowała siostra gwiazdy

3. Śmierć przyszła nagle. Nie żyje aktor znany z "M jak miłość", "Na wspólnej", "Barw szczęścia" i wielu innych serialów

Odebranie kardynałowi Gulbinowiczowi insygniów biskupich wywołało ogromny skandal. 20 listopada br. Rada Miejska Wrocławia ma głosować nad wnioskiem o odebranie duchownemu tytułu honorowego obywatela miasta.

Z kolei politycy Lewicy chcą, by były metropolita wrocławski stracił Order Orła Białego, który w 2008 roku przyznał mu prezydent Lech Kaczyński. Ruszyła również procedura, która ma dorowadzić do odebrania kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi Orderu Uśmiechu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Doradca premiera ds. COVID-19 prognozuje, kiedy skończy się epidemia. "Sytuacja jest unormowana na bardzo złym poziomie"
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Działa podobnie jak sok i syrop, a jest łatwiejszy do zrobienia . Piorunujące działanie naparu z imbiru
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News