Kandydatura Jakiego pogrzebana. Zdjęcie z jego spotkania mówi wszystko

Kandydatura Jakiego pogrzebana. Zdjęcie z jego spotkania mówi wszystko

Patryk Jaki od kilku tygodni stara się o poparcie warszawian przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Wiceminister sprawiedliwości pragnie zostać prezydentem stolicy i odsunąć od władzy wieloletnią gospodarz jej ratusza, Hannę Gronkiewicz-Waltz. Zamieszczona niedawno w internecie fotografia, na której widnieje polityk, może pogrzebać jego szanse na zwycięstwo.

Bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry i przewodniczący komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie postanowił wstąpić na nową drogę życia i przejąć stolicę, wieloletni bastion Platformy Obywatelskiej, dla Zjednoczonej Prawicy. Choć do wyborów pozostało jeszcze sporo czasu, kampania w mediach tradycyjnych i społecznościowych już wystartowała. W sercu polityka obozu władzy, tak samo jak chociażby Donalda Trumpa, szczególne miejsce zajmuje Twitter. Dlatego też w piątek zorganizował spotkanie wyborcze z użytkownikami tegoż portalu. Impreza odbyła się na barce stojącej przy zachodnim brzegu warszawskiego brzegu Wisły. Jedna z fotografii wykonanych podczas spotkania stała się przedmiotem niemałego politycznego zawirowania.

Patryk Jaki ściąga pomoc z Opola?

Nie od dziś wiadomo, że kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy pochodzi z Opola. Nie jest to jednak powód do przedwczesnego skreślania go z listy kandydatów. Angażowanie w swoją kampanię innych osób ze swojego opolskiego kręgu politycznych przyjaciół może się już jednak podobać. Taką sytuację sugeruje właśnie zamieszczone w internecie zdjęcie Partyka Jakiego i jego przyjaciela Marcina Rola. Dawny wiceprezydent Opola przybył na spotkanie na barce, by wspierać wiceministra sprawiedliwości. Mieszkańcy nauczeni rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz, znudzili się partyjnym betonem. Przedstawicielem takiego właśnie betonu jest Jaki i opolska Solidarna Polska, o której pisał już jakiś temu "Newsweek". - W ratuszu i w spółkach, głównie energetycznych, rządzi ekipa Solidarnej Polski. I w ARiMR. I w Elektrowni Opole. I w Azotach. W Opolu każdy wie, że Solidarna Polska jest większa niż PiS. Że lepiej się dogadać z Patrykiem i coś dostać, niż z Patrykiem zadrzeć. Patryk jest skuteczny. Daje jeść. I ma długie ręce - czytamy. Obecny na zdjęciu Rol zanim został politykiem rozlewał piwo w barze prowadzonym przez Jakiego i jego żonę. Opuszczając stanowisko w opolskim ratuszu, zapowiadał kontynuację politycznej kariery. Tak więc, czy Patryk Jaki zamierza do granic  możliwości wykorzystać swoją wizję otwartej Warszawy i obsadzić stanowiska przy Placu Bankowym kolegami z młodości? Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Hańba! TVP okrutnie wykorzystało 91-letnią kombatantkę
  2. Zamachu na Jana Pawła II można było uniknąć? Szokujące fakty wychodzą na jaw po latach
  3. Co tam się dzieje?! Ogromne tłumy pod kopalnią Zofiówka
źródło: Twitter.com
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News