Kamiński oficjalnie: Za PO podsłuchiwano co najmniej 48 dziennikarzy. Jest lista

Kamiński oficjalnie: Za PO podsłuchiwano co najmniej 48 dziennikarzy. Jest lista Źródło: fot. youtube.com/Janusz Jaskółka

Jak podaje szef CBA Mariusz Kamiński, za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i PSL podsłuchiwano co najmniej 48 dziennikarzy. Służby mają być w posiadaniu listy osób inwigilowanych przez ABW. 

Kamiński potwierdził wcześniejsze doniesienia na temat podsłuchiwania dziennikarzy podczas wystąpienia na posiedzeniu sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, która bada przyczyny dymisji komendanta głównego policji inspektora Zbigniewa Maja, który na funkcję piastował wyjątkowo krótko. Mariusz Kamiński przekonuje, że do końca miesiąca będzie trwał audyt w służbach specjalnych, który ma wyjaśnić wszelkie wątpliwości.  - Informuję państwa oficjalnie, że w tym momencie istnieje lista 48 dziennikarzy, którzy w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u byli inwigilowani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - powiedział. - Być może lista ta ulegnie rozszerzeniu, natomiast 48 osób wykonujących zawód dziennikarza było inwigilowanych przez ABW - dodał.

źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News