Mistrzowskie zachowanie Stocha. Wrócił na skocznie i przeprosił kibiców

Mistrzowskie zachowanie Stocha. Wrócił na skocznie i przeprosił kibiców Źródło: yt.com/skijumping

Kamil Stoch pomimo słabszych występów w ostatnich konkursach cały czas może liczyć na wsparcie kibiców. Widać, że frustracja w skoczku narasta, co czasami ma skutek odwrotny do zamierzonego, a wyniki wcale się nie polepszają mimo największych chęci. Po dzisiejszym konkursie polski mistrz wykazał się wielką klasą, kiedy postanowił wrócić na skocznie i przeprosić kibiców.

Kamil Stoch jest chodzącą legendą skoków narciarskich, ale nawet tak utytułowanym skoczkom zdarzają się słabsze występy. Z takimi problemami zmaga się obecnie nasz czołowy skoczek, dla którego końcówka sezonu nie należy do najlepszych. Wydawało się, że podczas konkursu w Vikersund wszystko może się zmienić, jednak forma nie pozwoliła na osiągnięcie tak dobrego wyniku, o jakim zapewne marzył mistrz olimpijski.

Kamil Stoch przeprosił kibiców za swój występ. Zachowanie godne mistrza

Od momentu zdobycia srebrnego medalu na mistrzostwach świata Kamil Stoch zalicza zdecydowany regres formy. W ostatnich konkursach zdarzało mu się być nawet poza pierwszą dziesiątką, co było bardzo gorzką pigułką do przełknięcia.

Niestety nie inaczej było podczas dzisiejszego konkursu drużynowego w Vikersund, gdzie Polacy znaleźli się poza podium. Skoki Kamila Stocha pozostawiały wiele do życzenia i widać było, że polski mistrz jest bardzo sfrustrowany całą sytuacją.

Lider naszej kadry postanowił nie rozmawiać z dziennikarzami, ale po kilku chwil zrobił coś niespodziewanego. Kiedy wydawało się, że niemożliwością będzie uzyskanie od Kamila Stocha jakiegokolwiek komentarza, ten wrócił na skocznie i postanowił przeprosić kibiców.

- Mistrzem się jest, nie bywa. Kamil Stoch wrócił właśnie przeprosić kibiców, ze nie jest w stanie dziś pogadać o swoich skokach. Prosił żebyście nie byli źli. Więc przekazuje - napisał na Twitterze dziennikarz stacji Eurosport, którego nasz czołowy skoczek poprosił o przekazanie tej informacji w świat.

Po raz kolejny Kamil Stoch udowodnił, że mistrzem jest nie tylko podczas oddawania swoich skoków. Właśnie dzięki takim gestom może być pewien, że Polacy będą go wspierać niezależnie od osiąganych rezultatów.

 

Źródło: Twitter

Następny artykuł