Fani skoków zamarli podczas skoku Stocha. Tragiczny w skutkach koniec konkursu był bliski

Fani skoków zamarli podczas skoku Stocha. Tragiczny w skutkach koniec konkursu był bliski Źródło: youtube.com

Kamil Stoch napędził swoim fanom niezłego stracha podczas eliminacji do konkursu Pucharu Świata w Rasnov. Niewiele brakowało, a zawody skończyłyby się tragicznie.

Kamil Stoch to jeden z najlepszych skoczków na świecie, ale nawet najlepszym zdarzają się wypadki. W czasie trwania eliminacji do konkursu Pucharu Świata w Rasnov, wydarzyło się coś, co zmroziło krew w żyłach kibicom. Niewiele brakowało, a skok Polaka zakończyłby zawody wielką tragedią.

Kamil Stoch przestraszył wszystkich

Podczas eliminacji do piątkowego konkursu Pucharu Świata 2020 w skokach narciarskich w Raskov, Polacy radzili sobie całkiem nieźle. Tylko jeden z naszych skoczków nie zakwalifikował się do wyjściowej 50. Paweł Wąsek skoczył 81 metrów, co dało mu 51 lokatę. Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Jakub Wolny uplasowali się kolejno na 38., 30., i 22. miejscu. Tuż poza najlepszą 10 wylądował również Piotr Żyła, który skończył eliminacje na 11. miejscu.

Tym razem najlepszym z Polaków okazał się Dawid Kubacki, który zajął 6. miejsce, jednak najdalszym skokiem wśród naszych skoczków popisał się Kamil Stoch. Nasz czołowy zawodnik osiągnął imponujący wynik 99 metrów i gdyby nie komplikacje przy skoku, prawdopodobnie cieszyłby się ze zwycięstwa.

Kamil Stoch zajął dopiero 7. miejsce, wszystko przez komplikacje w trakcie skoku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kiedy Kamil Stoch lądował, kibice na chwilę wstrzymali oddech. Skoczek wylądował na 99 metrze, mając tylko niewielkie wsparcie wiatru pod nartami. Za imponujący wynik zapłacił jednak przy lądowaniu, podczas którego stracił równowagę. Niewiele brakowało, a z impetem uderzyłby o twardy zeskok, co mogło skończyć się bardzo poważną kontuzją. Na szczęście wystarczyła pomoc jednej ręki, by pewnie stanąć na nartach. Podparcie oznaczało jednak utratę cennych punktów. Ostatecznie Stoch, pomimo imponującej odległości skoku, zajął dopiero 7. miejsce.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia w zachodniej Polsce. 18-latek zmarł na komisariacie, przyczyna śmierci jest dobijająca
2. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia

Eliminacje wygrał Norweg Marius Lindvik. Tuż za nim na podium stanęli Austriak Stefan Kraft oraz Niemiec Markus Eisenbichler. Początek piątkowych zmagań skoczków w Rasnovie zaplanowano na godzinę 14:00 czasu polskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 9-latka zmarła przez powszechną chorobę. Nie wolno jej lekceważyć
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich wraca do startów. Zobaczymy go już w Rasnovie
  3. Nie jest dobrze. Beata Tyszkiewicz opadła z sił, jest zrezygnowana
  4. Rodzina królewska legnie w gruzach? Ujawniono, że księżna Diana miała córkę
  5. Widzowie wpadli w furię. Najlepszy serial TVP nieoczekiwanie znika z telewizji, miliony fanów zawiedzionych
  6. Jutro pod żadnym pozorem nie kupuj pączków. Ujawniono druzgocące informacje przed tłustym czwartkiem

źrodło: Sportowe Fakty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News