kamień znalezisko
YouTube fossil hunter Mamlambo
Joanna Szwalikowska - 26 Listopada 2020

Podczas spaceru na plaży znalazł dziwny kamień. Gdy dostał się do jego środka, zamarł, bezcenne znalezisko

Paleontozog z Nowej Zelandii odnalazł bardzo dziwny kamień. Jak twierdzi, jest to skamielina kraba sprzed 12 milionów lat, która znalazła się na plaży w Christchurch. Udostępniony przez niego w kwietniu film z tego zdarzenia ma już ponad pół miliona wyświetleń. Niewiarygodne znalezisko -

Mężczyzna odnalazł bardzo dziwny kamień. Od początku miał przeczucie, że może on skrywać w sobie niesamowitą tajemnicę. Kiedy udało mu się dotrzeć do środka skamieliny, zrozumiał, że dokonał niebywałego odkrycia. Musiał podzielić się swoim znaleziskiem w sieci.

Już jutro rano Polacy ruszą szturmem na Biedronkę. Popularny sprzęt AGD za darmo, trzeba spełnić dwa warunkiJuż jutro rano Polacy ruszą szturmem na Biedronkę. Popularny sprzęt AGD za darmo, trzeba spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Dziwny kamień odnaleziony na plaży okazał się skamieliną sprzed 12 milionów lat

Samozwańczy poszukiwacz skamielin o imieniu Morne amatorsko zajmuje się odnajdowaniem nietypowych okazów kamieni. Założył swój kanał w serwisie YouTube o nazwie Mamlambo, gdzie regularnie się udziela oraz publikuje filmy, na których dzieli się swoimi doświadczeniami z widzami.

6 kwietnia mężczyzna udostępnił na swoim kanale film, na którym znalazła się bardzo rzadko spotykana skamielina kraba. Do tej poty nagranie zdołało zdobyć ponad 585 tysięcy wyświetleń. Internauci są pod wielkim wrażeniem. W komentarzach pojawiło się mnóstwo słów podziękowań za jego działalność oraz dzielenie się swoją niesamowitą wiedzą.

- Znalazłem skamieniałego kraba na plaży w Nowej Zelandii, a następnie użyłem skryby do usunięcia skały, aby pokazać to niesamowite znalezisko - opowiadał Morne Newsflare.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Cały proces zajął mu około dziesięciu godzin. Na początku nagrania kamień wygląda zupełnie zwyczajnie. Przypadkowy przechodzień z pewnością nie zwróciłby na niego większej uwagi. Cała tajemnica kryła się w środku.

Na filmie widzimy, jak Morne powoli i delikatnie odłupuje kolejne kawałki skały przy pomocy specjalnego narzędzia. Cały proces chwilę trwa, jednak efekt zdecydowanie jest tego wart. Po pewnym czasie zwyczajny kamień zmienia się w skamielinę kraba.

- Ta [skamielina - przyp. red.] jest datowana na podstawie wieku skały, w której się znajduje, w tym przypadku jest to epoka miocenu - opowiadał podekscytowany poszukiwacz kamieni. Jak wynika z jego obliczeń, kamień jest skamieliną sprzed 12 milionów lat.

Dzisiaj grzeje:

  1. Rząd właśnie przyjął rozporządzenie dot. Wigilii. Oficjalnie wiadomo, ile osób może zasiąść przy stole
  2. Dodatkowy dzień na zakupy w grudniu. Nagła wiadomość w sprawie zakazu handlu w niedziele
  3. Na 6 grudnia zapowiedzieli strajk generalny. Postawili ultimatum, Warszawie i nie tylko grozi paraliż

Morne określił gatunek kraba jako tumidocarcinus giganteus, który powszechnie występuje w Nowej Zelandii. Jego odkrycie jest niesamowite. Internauci nie byli w stanie uwierzyć w to, co udało mu się odnaleźć. Dziękowali również za to, że publikuje filmiki i ukazuje im cały proces "odsłaniania" ciała kraba.

- Wykonujesz po prostu fantastyczną robotę, pokazując, jak czyścisz okazy i uważam, że to bardzo interesujące mieć możliwość zobaczenia procesu odkrywania ciała kraba - pisał jeden z internautów.

krab

Fot. YouTube/fossil hunter Mamlambo

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Od jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgą
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Wierni są oburzeni. Ksiądz zaczyna kolędę pomimo epidemii, każdy dostał od niego skandaliczną przesyłkę
  4. Z ostatniej chwili: nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Ważne zmiany, trzeba wiedzieć
  5. Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewał
  6. Prawdziwa bomba witaminowa. Doskonała surówka bułgarska poleca się do obiadu
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: YouTube Yahoo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News