Jak się okazuje, Jarosław Kaczyński tuż przed katastrofą smoleńską złożył przysięgę swojemu bratu. Jak sam to określa – „to jego przeznaczenie”.

Wśród dziesiątek teorii i spekulacji odnośnie rekonstrukcji rządu PiS, najbardziej popularną jest ta o dymisji obecnej premier, którą miałby zastąpić sam lider Prawa i Sprawiedliwości. Obóz władzy zaprzecza jednak wszystkiemu, twierdząc, że rekonstrukcja nie obejmie Szydło.

ZOBACZ TAKŻE – Szokujący fakt z życia Marty Kaczyńskiej

Przysięga złożona bratu

Jak się okazuje, zapewnienia dawane przez najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości mogą szybko legnąć w gruzach. Wszystko za sprawą przysięgi jaką Jarosław Kaczyński złożył swojemu bratu jeszcze przed katastrofą smoleńską. Jak miał zapewnić brata, to jest jego przeznaczenie i tak skończy swoją karierę polityczną.

– Wtedy, jesienią 2015 roku, prezes naprawdę się wahał. Mówił kilku osobom, że jeszcze przed Smoleńskiem obiecał bratu, że zrobi wszystko, by ponownie zostać premierem: to jego przeznaczenie – ujawnia dziennikarzom bliski współpracownik prezesa PiS.

ZOBACZ TAKŻE – Oficer wywiadu ujawnia: Kochanek Kaczyńskiego to…

Powtórka z historii

Mimo, że wszyscy najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości z największym uporem zapewniają, że do dymisji premier Szydło nie dojdzie, to identyczna sytuacja miała już miejsce w 2005 roku. Wtedy Jarosław Kaczyński również wahał się wobec objęcia urzędu premiera – zamiast siebie, widział na czele rządu Kazimierza Marcinkiewicza, który dzisiaj jest jednym z jego najzagorzalszych wrogów.

ZOBACZ TAKŻE – Lekarz przerwał milczenie. Oto jak potraktowano zwłoki Marii Kaczyńskiej

Przez niepewność Jarosława miało dojść do poważnego konfliktu między braćmi (Lech był już wtedy prezydentem i oczekiwał, że jego brat zostanie premierem). Kaczyńscy mieli się wtedy nie odzywać do siebie przez kilka dni. W końcu Lech wygrał spór i Jarosław został premierem.

Po tym wydarzeniu oraz po nagłej utracie władzy w 2007 roku, obecny lider obozu władzy miał złożyć wspomnianą przysięgę. Chęć jej dotrzymania drastycznie wzmogła tragiczna śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego w katastrofie smoleńskiej.

Ostania szansa

Jak zdradza bliski współpracownik Kaczyńskiego, nadchodząca rekonstrukcja to ostatnia szansa na wypełnienie złożonej bratu przysięgi.

ZOBACZ TAKŻE – Oto kulisy prywatnego życia Jarosława Kaczyńskiego

– Jarosław dobiega siedemdziesiątki, to dla niego ostatni moment. Poza tym dla niego zawsze był ważny cały ten sztafaż historyczny. Bycie premierem w okrągłą rocznicę niepodległości to dla niego ważny symbol – zdradza polityk z otoczenia Kaczyńskiego.

Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!


Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

źródło: newsweek

...

Zobacz również