Tego jeszcze w historii polskiej polityki nie było. Przywódca partii rządzącej, uwielbiany przez swoich wyborców Jarosław Kaczyński wygwizdany został przez… własnych zwolenników.

Dzisiaj 10 stycznia, czyli kolejna, już 93. miesięcznica smoleńska. Jak co miesiąc pod pałacem prezydenckim zebrała się spora liczba wyborców PiS, a także pokaźna grupa przeciwników tej partii.

Tradycją już jest kontrmiesięcznica, która oznacza protest przeciwko comiesięcznym rytom pod pałacem prezydenckim. Tym razem to jednak nie przeciwnicy partii byli głównymi przeciwnikami przemawiającego, jak zawsze, prezesa partii.

ZOBACZ TAKŻE: To ON będzie następcą Kaczyńskiego! Teraz właśnie wchodzi do gry

Elektorat PiS przeciwny rekonstrukcji

Rekonstrukcja rządu dla wielu wyborców partii rządzącej jest nie do przyjęcia. Nie rozumieją oni decyzji o dymisji Antoniego Macierewicza. Ma on wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości wielu zwolenników.

ZOBACZ TAKŻE – Trzęsienie w PiS! Krystyna Pawłowicz na wylocie z partii

Dlatego też ta grupa silnego elektoratu partii nie może wybaczyć prezesowi Kaczyńskiemu, który zgodził się na żądania prezydenta w sprawie dymisji ministra obrony narodowej.

Kaczyński wygwizdany przez… wyborców PiS

Z tego powodu podczas tradycyjnego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego w tłumie zebranych zwolenników Prawa i Sprawiedliwości dało się słyszeć wyraźne oznaki oburzenia i niezadowolenia. Niektórzy z nich zamiast „Jarosław, Jarosław” zaczęli skandować „Antoni, Antoni”.

Dało się również słyszeć gwizdy z grupy wyborców PiS. Ta sytuacja z pewnością jest trudna dla prezesa Kaczyńskiego, który starał się załagodzić nastroje nieoczekiwanie oddając zasługi Macierewiczowi w dążeniu do „prawdy smoleńskiej”.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Rekonstrukcja rządu to był początek. Ogłoszono zmianę szefostwa PiS!

Jeśli decyzja nie zostanie zaakceptowana w końcu przez zwolenników obozu rządzącego, rekonstrukcja może poważnie odbić się na sondażach poparcia partii politycznych. Zbliżają się wybory samorządowe i one będą tzw. papierkiem lakmusowym dla Kaczyńskiego. Wtedy dowie się, czy nowy skład rządu został zaakceptowany przez wyborców partii rządzącej, czy też nie.

ZOBACZ TAKŻE: Opozycja nie dowierza. Kaczyński na miesięcznicy: Ostatnia miesięcznica odbędzie się…

Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]


Tyle tracimy! Niezapomniane cytaty zdymisjonowanych ministrów [ZOBACZ!]

...

Zobacz również