Nie ulega wątpliwości, że Jarosław Kaczyński jest obecnie najważniejszą osobą w państwie. Nie dziwi więc fakt, że każde jego wystąpienie jest uważnie śledzone. Według Romana Giertycha prezes PiS podczas jednego z przemówień dopuścił się przestępstwa.

Roman Giertych jest obrońcą w sprawie Stanisława Gawłowskiego. Według mecenasa prezes PiS dopuścił się przestępstwa, wchodząc w posiadanie informacji, które objęte są tajemnicą śledztwa. Sam złożył wniosek do Prokuratury Krajowej, która przyjrzała się całej sprawie i przedstawiła swoje stanowisko w tej konkretnej sytuacji.

– Należy przyjąć, że poseł Jarosław Kaczyński bez żadnego trybu pozyskał informacje, które odnoszą się zarówno do treści, jak i do terminu czynności w sprawie, która jest objęta tajemnicą śledztwa – napisał Roman Giertych.

Czy Jarosław Kaczyński popełnił przestępstwo?

Chodzi o słowa Kaczyńskiego, w których oświadczył, jakie będą dalsze postępowania w sprawie dotyczącej posła PO Stanisława Gawłowskiego.

– Zaraz po wakacjach będzie miał kolejne zarzuty, bo sądzę, że Sejm uchyli immunitet także w innych sprawach – mówił prezes PiS.

Według Romana Giertycha prezes PiS wszedł w posiadanie informacji, które są objęte tajemnicą, jednak jego zdania nie podziela Prokuratura Krajowa, która wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Na stronie PK można przeczytać, że informacje przedstawione przez prezesa PiS były podane do ogólnodostępnych źródeł już 25 czerwca tego roku. To jednak nie przekonuje mecenasa Giertycha.

– Zastępca Prokuratora Generalnego niejaki pan Sierak rzucił się w sukurs JK twierdząc, że wszyscy wiedzą, że we wrześniu Gawłowski będzie miał zarzuty. No pewnie że wiedzą. Od wczoraj. Skoro Kaczyński tak powiedział, to jakże niezależna prokuratura miałaby zawieść? – dodaje Roman Giertych.

Wygląda na to, że Roman Giertych nie zamierza odpuścić w tej sprawie i zapewne już niedługo zobaczymy kolejny rozdział tej historii. Jednak czy z takimi argumentami uda mu się cokolwiek zwojować?

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

PRZECZYTAJ: Dawna miłość Kaczyńskiego zdradziła jego sekret. Prezes PiS będzie wściekły

PRZECZYTAJ: Agata Duda milczy na ten temat. Jej brat ujawnił prawdę

PRZECZYTAJ: Skandal w Sejmie! Z tego się już nie wytłumaczą

PRZECZYTAJ: Zwyrodnialcy zrobili szczeniakowi coś, co całkowicie ROZRYWA SERCE

screen youtube.com/Ecoredonum Ecoredonum
screen youtube.com/Onet News
fot. wikipedia.org

12 PRZERAŻAJĄCYCH zdjęć, których zagadki nie udało się rozwiązać


Dzieci Wałęsy: Na kogo wyrosły i co osiągnęły [ZDJĘCIA]

źródło: gazeta.pl

Zobacz również