Prezes Prawa i Sprawiedliwości popadł w prawdziwe kłopoty, z których niełatwo będzie mu się wydostać. Polityk stanie przed sądem, a postępowanie przeciw niemu już się rozpoczęło.

Dwa lata po przejęciu przez PiS władzy Jarosław Kaczyński gościł w TV Republika. Wypowiedział wtedy pamiętne słowa, w których nazwał swoich przeciwników „gorszym sortem”. Dziś odpowie za nie przed sądem. Pozwała go oburzona obywatelka.

ZOBACZ TAKŻE: Stonoga w Polsacie: Wyborcy Andrzeja Dudy to GORSZY SORT

– W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. (…) To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony – stwierdził Kaczyński na antenie Telewizji Republika.

Stanie przed sądem

Pozew przeciw byłemu premierowi wytoczyła 55-letnia bydgoszczanka Krystyna Malinowska, działaczka opozycji. Urażona kobieta żąda od prezesa Prawa i Sprawiedliwości 20 tys. złotych na cel społeczny oraz złożenia przeprosin na antenach TVN, TVP oraz oczywiście Telewizji Republika. Poseł nie stawił się na pierwszej rozprawie, a jego pełnomocniczka poinformowała sąd, że nie zamierza on składać zeznań.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński ma problem. Poseł PO opublikował dokumenty z PKW

źródło: natemat.pl

9 największych kompromitacji rządu PiS

Oto najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie! Na liście są Polacy [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również