Polityk PiS, jeden ze znienawidzonych przez opozycję warszawskich burmistrzów, właśnie został wyrzucony z partii Prawa i Sprawiedliwości za „długotrwały brak lojalności”. Kaczyński w furiackim gniewie, a politycy jednogłośnie orzekli winę burmistrza!

Partia PiS początkowo straciła większość w radzie dzielnicy Włochy, a teraz postanowiła o wyrzuceniu burmistrza Włoch  Michała Wąsowicza. Powód? „Długotrwały brak lojalności” i „destrukcyjne działania” wobec dyrekcji jednej z podstawówek.

Polityk PiS został bezpartyjny

Oświadczenie zamieszczone na stronie warszawskiego PiS możecie przeczytać na końcu artykułu. W jego treści znalazły się konkretne zrzuty dotyczące działalności burmistrza dzielnicy i uzasadnienie, dlaczego podjęto decyzję o usunięciu go z partii.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński właśnie rozpoczął realizację planu z 1994 roku. Mrozi krew w żyłach

Wiceburmistrz bez rekomendacji

Głównym powodem jest „nierespektowanie decyzji” w sprawie wyboru zastępcy burmistrza w 2014 roku, na co sam polityk odpowiada, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

– Wybraliśmy na to stanowisko osobę niewskazaną przez partię. Była to radna, która należała do partii, ale nie miała jej rekomendacji. Za to byłem już ukarany trzy lata temu – zostałem zdjęty z funkcji pełnomocnika struktur PiS we Włochach – komentował Wąsowicz.

Rok później odwołano wiceburmistrz, a na to stanowisko została powołana osoba „wskazana przez partię”, zatem sprawa ucichła.

ZOBACZ TAKŻE: Przyjaciółka ZDRADZA czemu Kaczyński nie został premierem. To zszokuje pół kraju

Bezprawne odwołanie przewodniczącego

Kolejnym zarzutem dla Wąsowicza jest bezprawne odwołanie przewodniczącego rady Andrzeja Krupińskiego, ale temu burmistrz także zaprzecza.

– Nie mam z tym nic wspólnego, bo to radni podejmują taką decyzję. Grupa radnych chciała odwołać przewodniczącego, więc to uczyniła. W tej sprawie nie mam nic do powiedzenia – tłumaczył.

Usunięcie Wąsowicza z partii PiS jest dużym zaskoczeniem, ponieważ był on jednym z najlepiej ocenianych warszawskich samorządowców należących do tej partii. Funkcję burmistrza Włoch Wąsowicz pełni już trzecią kadencję, od niemal 12 lat.

...

Zobacz również

screenshot faccebook.com/michal.wasowicz

Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS