PiS chce podatku od singli! Prezes Kaczyński utonie w długach

PiS chce podatku od singli! Prezes Kaczyński utonie w długach

Niedawno wiceminister inwestycji i rozwoju przedstawił pomysł dodatkowego opodatkowania żyjących samotnie osób. Miałoby mieć to związek z dopłatami do mieszkania w ramach Mieszkanie+ i zmuszałoby je do założenia rodzin. Teraz Jarosław Kaczyński musi zmierzyć się z żartami internautów.

Prawo i Sprawiedliwość w ramach spełniania obietnic wyborczych cały czas pracuje nad nowymi programami spod znaku "+". Najważniejszym z nich pozostaje oczywiście 500+, ale zainteresowaniem cieszy się również Mieszkanie Plus, które ma zapewnić młodym rodzinom dach nad głową. Spokojne życie i dobre warunki do powiększania rodziny są priorytetem rządu, w którego centrum zainteresowań jest zatrzymanie jak największej liczby Polaków w kraju i nakłonienie ich do wychowywania w nim dzieci. W tym celu już dawno ruszono z inicjatywą, w ramach której powstało już około 7 tys. mieszkań. - Pierwszy filar to wsparcie dla tzw. budownictwa komunalnego, z którego korzystać mogą osoby mniej zamożne, spełniające kryteria socjalne. Do 2025 r. państwo przeznaczy na ten cel ponad 6 mld zł. Zakładamy, że tak kwota przełoży się na 177 tys. mieszkań komunalnych - powiedział mediom Artur Soboń.

Internauci nie mają wątpliwości: Kaczyński utonąłby w długach

Mieszkanie+ to także dopłaty do czynszu, o które starać się mogą mniej zamożni. Ewentualna pomoc dotyczy wszystkich, ale Soboń pragnąłby, aby osoby nieposiadające rodziny, płaciły za to państwu dodatkowy podatek. Miałby on zmusić ich do znalezienia partnera i uczestniczenie w polityce zatrzymywania niżu demograficznego. - Prywatnie uważam, że takie osoby powinny płacić „bykowe”, bo to by skłoniło ich do założenia rodziny. Mówię pół żartem, pół serio, bo chciałbym, by Mieszkanie+ było przede wszystkim programem dla rodzin. W ustawie jednak ujęliśmy to w taki sposób, że dopłaty wypłacane będą nie tylko rodzinom w klasycznym tego słowa znaczeniu. Są różne życiowe sytuacje - powiedział wiceminister. Na tę wieść internauci natychmiast zwrócili uwagę, że taki podatek obowiązywałby samego prezesa PiS. Jarosław Kaczyński znany jest przecież ze swojego stanu cywilnego, który nigdy nie uległ zmianie i raczej już nie ulegnie. Śmieją się, że gdyby miał zapłacić podatek od "bykowego", utonąłby w długach.

Jak otrzymać Mieszkanie+?

By wziąć udział w programie, należy udać się do urzędu gminy lub miasta i podjąć rozmowę z odpowiedzialnym za niego pracownikiem placówki. Wymagane dokumenty obejmują oczywiście personalia, dochody, stan cywilny i sytuację rodzinną, a wstępne deklaracje można składać już dziś. Tak internauci komentują pomysł Artura Sobonia. ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza Dama Syrii ma raka piersi. Cały świat przesyła wyrazy współczucia ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda DDTVN roztrzęsiona wybiegła z pogrzebu. Szokujące okoliczności ZOBACZ TAKŻE: Alarm! Pracę w Polsce straci PÓŁ MILIONA ludzi źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News