Prawo i Sprawiedliwość od ponad dwóch lat rządzi Polską jako partia dominująca w Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński pomimo tego, że technicznie jest zwykłym posłem, praktycznie podejmuje najważniejsze decyzje w państwie, co potwierdzali działacze jego ugrupowania w licznych wywiadach. Prezes PiS jest jednym z najbardziej kojarzonych polityków w Europie i często pada ofiarą krytyki i obelg. Tak było i tym razem. Czy Polskie władze jakkolwiek zareagują?

Poza granicami naszego państwa Kaczyński cieszy się bardzo złą sławą. Społeczeństwa zachodnie widzą w nim więcej zła niż nasza krajowa opozycja. Wszystko to, co wychodzi z Polski w tamtą stronę, czyli „zamach na demokrację”,  „upartyjnianie sądów”, „niszczenie przyrody” , „nacjonalizm” i „dyktatura” na zachód o Odry jest odbierane z dużo większą dozą emocji.

ZOBACZ TAKŻE: Oto co dokładnie oznacza artykuł 7. Prościej się nie da

Dyskusje, które odbywają się, chociażby w Internecie, powodują wrażenie mieszkania w domu, w którym po prostu się pali. Przeciętny Polak nie odczuwa całego zła, które rzekomo ściągnął na nas Kaczyński, tak bardzo, jak rozentuzjazmowani uczestnicy Facebookowych grup dla młodych europejskich federalistów.

Faktem jest jednak, że działania obecnych władz są zgoła odmienne, od tych prowadzonych przez Platformę Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe. Zjednoczona Prawica zdecydowanie opiera się głębszej integracji w ramach UE, choć nie jest za jej rozwiązaniem, a na pewno nie za wyjściem z niej Polski. PiS konsekwentnie odmawia przyjmowania uchodźców i rozpoczyna starania o reparacje wojenne od przewodzących Unii Niemiec, które już od dłuższego czasu nie patrzą przychylnym okiem na ekipę rządzącą w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE: UE podjęła decyzję! Albo Polska zniknie z mapy, albo opuści UE

Do tego dochodzi trwający od niedawna konflikt dyplomatyczny z Izraelem, który wywołała krytykowana nowelizacja ustawy o IPN, choć Niemcy stanęły w nim poniekąd po naszej stronie, to oczywiste jest, że nigdy nie postawią się Izraelowi, który wybaczył Niemcom Holokaust. W skrócie Jarosław Kaczyński jest często atakowany przez zachodnie media (choć przez wschodnie także) i ludność. Wyrazem tego jest jego kukła na paradzie karnawałowej w Düsseldorfie.

Kaczyński upokorzony na cały świat!

Jak co roku ulicami tego miasta przeszła karnawałowa parada. Impreza odbywa się już od XIV wieku, jest więc mocną i trudną do zlikwidowana tradycją. Tradycją jest już także, że występuje na niej karykaturalna postać Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Ta sama paczka chipsów w Niemczech i Polsce, ale w środku co innego. Zobacz jak uznają nas za gorszy sort

Nie mogło jej zabraknąć i tym razem. Prezes PiS przedstawiony był już jako jedzący i naraz wydalający kiełbasę opatrzoną politycznymi napisami pies, jedząca liście podpisane „demokracja” stonoga, czy generał depczący kobietę reprezentującą Polskę.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja stulecia! Niemcy ZAPŁACĄ Polsce reparacje

Tegoroczna karykatura polityka przedstawia do ubranego w koszulkę z napisem „Polska”, trzymającego sierp podpisany „dyktatury”. Z drugiej strony stoi odpowiednio ubrany Viktor Orban, który trzyma młot z napisem „prawicowe”. Pojawia się tu jedno najważniejsze pytanie. Mianowicie, jak polski rząd zareaguje na tę obelgę?

źródło: natemat.pl

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

17 miast, w których PiS PRZEGRAŁ wybory uzupełniające w 2017 roku

Zobacz również