Kaczyński się wścieknie. Orban wciągnął Polskę w pedofilską aferę

Kaczyński się wścieknie. Orban wciągnął Polskę w pedofilską aferę Źródło: fot. youtube.com/Telewizja Republika Kalendarz Historyczny

Jarosław Kaczyński i Viktor Orban zdają się sprawiać wrażenie znakomicie rozumiejących się polityków. Pod obecnymi rządami oba państwa prezentują podobną postawę wobec Unii Europejskiej i wzajemnie się wspierają w kwestii konfliktu z Brukselą. To, co zrobił niedawno premier Węgier, może jednak zburzyć jego relację z prezesem PiS.

Polska i Węgry od czasów dojścia do władzy w Polsce ugrupowań prawicowych jeszcze bardziej się do siebie zbliżyły. Oba kraje współpracują w walce z postanowieniami Unii Europejskiej, w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz Międzymorza. Najważniejsi politycy obu stron dosyć często podróżują na dwustronne spotkania, często się kontaktują, a Węgrzy odsłonili ostatnio pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Wiele wskazuje na to, że ten jak na razie udany związek czekają trudne chwile. Niedługo z inicjatywy Viktora Orbana odbędzie się spotkanie z uważanym za skrajnie prawicowego aktywistą, który próbował jakiś czas temu usprawiedliwić pedofilię. W to wszystko wciągnął Polskę, która kolejnej afery na unijnym podwórku nie potrzebuje.

Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z decyzji Orban

Zaproszonym na Węgry aktywistą jest internetowy celebryta Milo Yiannopoulos. Działacz ten określa się mianem "pedała" i miłośnika stosunków płciowych z czarnoskórymi mężczyznami, pomimo tego jest jednak swoistym góry młodych prawicowców na Zachodzie, tak zwanych alt-rightowców. Jego kontrowersyjne tezy nieraz ściągały na niego falę krytyki. Milo znany jest ze sprzeciwiania się poprawności politycznej, istnieniu Unii Europejskiej i przyjmowaniu uchodźców. Teraz pod koniec maja wygłosi w Budapeszcie wykład, którego tytuł brzmi: "Węgry i Polska jako modele sprzeciwu i oporu wobec Europy i niektórych dyktatur Unii Europejskiej". Jakkolwiek tematyka spotkania zapewne podoba się Jarosławowi Kaczyńskiemu, to jego prowadzący zapewne już nie. Wciąganie Polski w wykład prowadzony przez postać z tak wieloma zarzutami i raczej negatywną opinią wśród skonfliktowanych z Warszawą unijnych polityków może stanowić spory problem w relacjach polsko-węgierskich. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. „Polityka PiS współgra z celami Rosji”! Powołano Konferencję Ambasadorów RP
  2. Rozwód roku! Córka byłego premiera odchodzi od męża
  3. Zbigniew Boniek trafił do szpitala! Będzie operowany
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News