Kaczyński rozbawił słuchaczy w Toruniu. "To nieporozumienie..., ale umiem też tak" (video)

Kaczyński rozbawił słuchaczy w Toruniu. "To nieporozumienie..., ale umiem też tak" (video) Źródło:

Jarosław Kaczyński przemawiał podczas konferencji „Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Prezes PiS już na samym początku mocno rozbawił publiczność, ponieważ myślał, że temat będący również nazwą konferencji poznał tuż przed... wejściem na scenę. 

Znalazłem się w tej chwili w nie lada kłopocie, bo byłem przekonany, że będę mówił o wolności gospodarczej. Coś tam sobie wczoraj wieczorem w tej sprawie pomyślałem przynajmniej, jeśli nie przygotowałem – wyjaśnił.

– Natomiast jeżeli chodzi o odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę, to jest to temat, o którym dowiedziałem się w tym momencie. Było tutaj pewne nieporozumienie. I teraz zastanawiam się, czy powiedzieć jednak o tej wolności gospodarczej, czy jednak wymyślić coś o tej odpowiedzialności. Bo jednak, jakoś przynajmniej na razie, takie rzeczy jakoś tam mi idą. Jestem w stanie coś powiedzieć, nawet z zupełnego zaskoczenia - mówił Kaczyński, a sala się śmiała.

Ostatecznie mówił głównie na temat wolności gospodarczej.

- Jeżeli chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie, co to jest wolność gospodarcza, to musimy powiedzieć, że jest to relacja między tymi instytucjami. Relacja między państwem, własnością i rynkiem jest dla wolności gospodarczej wartością najważniejszą. Najpierw państwo, później własność, bez której nie może być wolności jednostki, no i rynek. Bo czy rynek może istnieć bez państwa?  

https://youtu.be/RPqJBo8P8vs
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News