To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili! Andrzej Duda zabrał głos w sprawie poprawek dotyczących jego projektów. Prawo i Sprawiedliwość zamierza bowiem zmodyfikować prezydenckie ustawy. Głowa państwa ostro odpowiedziała na te dążenia i ogłosiła swoją decyzję.

Wczoraj posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaskoczyli wszystkich. Dotąd panowało przekonanie, że Andrzej Duda doszedł do chociaż luźnego porozumienia z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie swoich ustaw – o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. W środę wyszło na jaw, że PiS nie ma zamiaru przepuszczać prezydenckich praw.

ZOBACZ TAKŻE: Prezesie, to oficjalne stanowisko PiS? „Dudą sterują chore, komunistyczne trepy”

Okazało się jednak, że deputowani partii rządzącej postanowili wykorzystać nieobecność prezydenta. Zgłosili ponad 30 poprawek do jego ustaw. Zaskoczenie doradców głowy państwa było ogromne. Jak powiedziała Zofia Romaszewska, jedna z grona ludzi prezydenta, niektóre z propozycji PiS są po prostu „fatalne”, a to, co zrobiła partia rządząca jest „nie do przyjęcia”.

Duda podjął decyzję

W sprawie zabrał dziś głos Andrzej Duda. Jego zdanie było mocne i naprawdę stanowcze. Prezydent przypomniał, że w sprawie tych dwóch ustaw „zaznaczył granicę i nie pozwoli jej przekroczyć”. Jeśli PiS postara się przepchnąć swoje zmiany, Andrzej Duda po prostu po raz kolejny zawetuje ustawy.

Określiłem, jakie są granice tego, co postrzegam jako dopuszczalną zmianę w tych ustawach. Jeżeli te granice zostaną przekroczone, to ja niestety jako prezydent nie będę mógł się na to zgodzić – skomentował sprawę Duda.

ZOBACZ TAKŻE: HAŃBA! Duda ułaskawi księdza pedofila?! Kościół się tego domaga

źródło: wp.pl

22 najbardziej wpływowe kobiety świata - Szydło wysoko w rankingu


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również