Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, oświadczył w rozmowie z internautami, że Polska nie przyjmie uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Przekonywał, że stanowisko jest ustalone i jest oficjalną deklaracją premier Szydło oraz partii. 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, podczas specjalnego czatu z internautami odpowiedział na pytanie dotyczące przyjmowania uchodźców przez Polskę. Lider obozu władzy oświadczył, że w związku z ostatnimi wydarzeniami w Europie zachodniej, Polska nie przyjmie nikogo, ponieważ nie mamy odpowiedniego mechanizmu zapewniającego bezpieczeństwo obywatelom Polski.

 – Po tych wydarzeniach, które miały ostatnio miejsce, związanych z aktami terroru, my nie będziemy przyjmować uchodźców, bo nie ma mechanizmu, który by nam zapewnił bezpieczeństwo – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Jak podkreślił prezes PiS, jest to stanowisko premier Beaty Szydło, całkowicie popierane przez jej formację, jak i przez niego.

 – To ci, którzy dzisiaj maszerują (chodzi o KOD i antypisowską opozycję) chcą, żeby uchodźcy przybywali do Polski, żeby polskie normalne życie zostało zakłócone. My mamy w tej sprawie zupełnie inny pogląd. Chcemy pomóc uchodźcom, ale chcemy im pomóc finansowo, w miejscach gdzie w tej chwili przebywają – dodał Jarosław Kaczyński.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: prawo i sprawiedliwość na fb

...

Zobacz również