Prezes PiS zwołał nagłe spotkanie w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Część wezwanych nie wie nawet w jakim celu Jarosław Kaczyński, pragnie się z nimi zobaczyć. Możliwe, że jego celem jest zatwierdzenie dawno zapowiadanych zmian w rządzie.

Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej w Warszawie od dwóch lat jest jednym z najważniejszym miejsc w państwie. Tam podejmowane są kluczowe decyzje, a wielu uważa, że to tam znajduje się prawdziwa Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Dziś rozgrywa się tam kolejny rozdział rządów Prawa i Sprawiedliwości. Przyszłość partii wisi na włosku.

ZOBACZ TAKŻE: Jeśli to prawda, PiS jest skończony. Tak mocnych oskarżeń jeszcze nie było

Niespodziewana decyzja

Jarosław Kaczyński zwołał nagłe spotkanie najważniejszych osób w kraju i strukturach partyjnych. Obecni są na nim kluczowi ministrowie w rządzie PiS – Antoni Macierewicz, Mateusz Morawiecki i Adam Lipiński. Nie wiadomo na razie, którzy inni ministrowie także zostali wezwani na spotkanie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gowin zdradził największy plan PiS. Kaczyński go rozerwie

Tajemnicze wyjście

Tym, co szczególnie zaskoczyło obecnych na miejscu dziennikarzy jest fakt, iż jedna z obecnych na spotkaniu osób wyszła z siedziby PiS. Był nią wicepremier Piotr Gliński. Już teraz pojawiają się głosy spekulujące o konflikcie między nim a Jarosławem Kaczyńskim. Tajemnicze wyjście miałoby być na niego dowodem.

Rekonstrukcja rządu

Prawdopodobnym powodem, dla którego Jarosław Kaczyński zwołał nagłe spotkanie, są plany rekonstrukcji rządu. O zmianach w nim mówi się od wielu miesięcy. Z czasem stają się one coraz bardziej prawdopodobne.

Nie wiadomo, czy obecni na Nowogrodzkiej ministrowie są pierwszymi do dymisji, czy wręcz odwrotnie – najmocniejszymi figurami w obecnym rządzie. Jedno jest jednak pewne – przyszłość rządu Beaty Szydło wisi na włosku w obliczu zwołania przez prezesa partii sztabu kryzysowego.

źródło: TVN24

...

Zobacz również

22 najbardziej wpływowe kobiety świata - Szydło wysoko w rankingu

9 największych kompromitacji rządu PiS