Jarosław Kaczyński uważa, że wybuch III Wojny Światowej jest możliwy. O swoich spostrzeżeniach na ten temat opowiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”. 

Dziennikarze „Gazety Polskiej” zapytali czy w kontekście konfliktu zbrojnego na Ukrainie prezes PiS obawia się bezpośredniej agresji ze strony Rosji. Jarosław Kaczyński twierdzi, że nie przewiduje bezpośredniego ataku tylko prowokacje.

– Nie obawiam się bezpośredniej agresji rosyjskiej. Natomiast nie wykluczam różnego rodzaju prowokacji, nawet dość daleko idących. I dlatego tak ważne jest podnoszenie siły bojowej naszej armii oraz obecność wojsk NATO wraz z siłami amerykańskimi na naszym terytorium. Oceniam, iż teraz nie stać Rosji na poważną wojnę – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS jest jednak przekonany, że wybuch III Wojny światowej jest niestety możliwy, a próba wejścia Rosjan do Warszawy rozpętałaby globalny konflikt.

 – Próba wejścia Rosjan do Kijowa to na pewno wojna, i to z czasem światowa. Próba wejścia Rosjan do Warszawy to wojna światowa od razu – dodał.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

...

Zobacz również