Ujawniono niebotyczne wydatki Kaczyńskiego! To wszystko z naszych kieszeni

Ujawniono niebotyczne wydatki Kaczyńskiego! To wszystko z naszych kieszeni

Jarosław Kaczyński jest od lat szefem Prawa i Sprawiedliwości. Partia ta znaczną część swoich wydatków finansuje z subwencji budżetowej. To zaś oznacza, że wydatki prezesa i wielu pracowników PiS finansują obywatele.

A są to naprawdę niemałe pieniądze. W ubiegłym roku PiS otrzymał 18,5 mln zł z budżetu państwa w ramach subwencji. Z kieszeni podatnika finansowane są wydatki prezesa, zatrudnienie pracowników PiS, a nawet dofinansowanie... o. Rydzyka.

Kaczyński wydaje gigantyczne pieniądze z budżetu

Warto wymienić niektóre wydatki, które finansowane są z subwencji budżetowej. Wśród nich między innymi ochronę prezesa, na którą PiS przeznaczył 1,62 mln zł z państwowej dotacji. Zdaniem posłów PiS sytuacja jest całkowicie uzasadniona. - Ten wydatek broni się sam. Fala nienawiści, przez którą zginął pracownik łódzkiego biura poselskiego PiS, wcale nie ustała. A ile było ataków na biura poselskie w ubiegłym roku! To wszystko uzasadnia szczególną ochronę dla prezesa - mówi poseł Stanisław Pięta. PiS regularnie dotuje także fundację ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis. W ubiegłym roku na jej konta przelano w sumie 36,9 tys. zł. To coroczny wydatek, który od kilku lat ma cały tę samą wysokość. I także jest finansowany właśnie z subwencji budżetowej.

Inne wydatki Kaczyńskiego

Stać się zaufanym pracownikiem Jarosława Kaczyńskiego, to nie tylko znaczny w pewnych kręgach prestiż, ale także bardzo duży komfort finansowy. Jedną z najbardziej zaufanych osób w siedzibie PiS jest bezpośrednia sekretarka prezesa, pani Barbara Skrzypczak. Ma ona być m.in. jedyną osobą uprawnioną do sprzątania jego biurka. Jej wynagrodzenie wynosi aż 10 tys. zł miesięcznie. - To jest stanowisko o szczególnej odpowiedzialności i uważam, że wynagrodzenie pani Barbary wcale nie jest zawyżone - komentuje poseł Pięta. Dobrze zarabia także osobisty kierowca Kaczyńskiego. Miesięcznie pobiera on pensję w wysokości 4,6 tys. zł, jednak w ubiegłym roku otrzymasz szczególny dodatek 13 tys. zł w formie nagrody jubileuszowej za 30 lat pracy. Sprawa ta nie podoba się przedstawicielom opozycji, którzy uważają, że sprawozdanie finansowe PiS świadczy o rozrzutności i umiłowaniu do publicznych pieniędzy. - PiS uwielbia żyć na koszt podatnika. To dowód też na to, jak oderwany od normalnego życia jest Jarosław Kaczyński. Człowiek, który decyduje o losach 38 mln ludzi, odgradza się od nich kordonem ochrony, a wydatki ponosi suweren - mówi poseł Borys Budka z PO. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. UJAWNIAMY! To dlatego naprawdę Duda zawetował ustawę degradacyjną
  2. PiS uruchomi NOWY program! Więcej pieniędzy niż z 500 plus
  3. Cała Polska o tym mówi, ale ile naprawdę zarabiają? Ujawniamy zarobki ministrów
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News