Jarosław Kaczyński w końcu znalazł sposób, by w szybkim tempie odgryźć się prezydentowi Andrzejowi Dudzie za jego weto wobec ustaw Prawa i Sprawiedliwości reformujących sądownictwo. Takiego obrotu spraw prezydent z pewnością się nie spodziewał.

W ostatnich dniach głośno było o powołanym przez Prezydenta komitecie honorowym z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Media zszokował fakt, że Platformę Obywatelską będzie reprezentowała w nim Hanna Gronkiewicz-Walt, a Nowoczesna zbojkotuje uroczystość.

Mało kto zauważył jednak, że na zaproszenie prezydenta jak dotąd nie odpowiedziało Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem wielu komentatorów właśnie w ten sposób Jarosław Kaczyński chce zdyskredytować głowę państwa.

Najgorzej jak nam Kaczyński wrzuci jakiegoś kontrowersyjnego posła jak Marek Suski albo awanturnika jak Dominik Tarczyński. Co kompletnie ośmieszy inicjatywę Dudy – skomentował anonimowo sprawę osoba z otoczenia Prezydenta RP.

Jak podaje Wirtualna Polska, inicjatywa Andrzeja Dudy zostanie skompromitowana, jeśli obok znienawidzonej w środowisku PiS Hanny Gronkiewicz-Waltz stanie temperamentny polityk z formacji Kaczyńskiego. Dojdzie wtedy do politycznej zadymy, która totalnie ośmieszy inicjatywę prezydenta Dudy.

źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również