Strona Główna Wiadomości Polityka Kaczyński „Herodem Roku 2016”. Działacze pro-life go nienawidzą

Kaczyński „Herodem Roku 2016”. Działacze pro-life go nienawidzą

Jarosław Kaczyński otrzymał tytuł „Heroda Roku 2016” wręczany przez organizację pro-life Fundacja Pro – Prawo do życia. To konsekwencja tego, iż Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło projekt „Stop aborcji” autorstwa organizacji pro life. 

Głosowanie odbywało się na stronie stopaborcji.pl kierowanej przez Fundację Pro – Prawo do życia. Działacze pro life twierdzą, że Kaczyński doprowadził do utopienia projektu „Stop Aborcji” i tym samym „źle przysłużył się ochronie życia dzieci nienarodzonych”.

Tytuł „Heroda Roku” od 3 lat przyznawany jest „osobie publicznej, która w danym roku najbardziej przyczyniła się swoją działalnością do pogromu nienarodzonych”. Na pierwszym miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński, na drugim Natalia Przybysz, a na trzecim Barbara Nowacka.

Rok wcześniej tytuł Heroda otrzymała Hanna Gronkiewicz-Waltz, która według działaczy pro life „nie przyczyniła się do ukrócenia procederu zabijania dzieci w warszawskich szpitalach”.

W 2015 roku Herodem została Hanna Gronkiewicz-Waltz. W argumentacji podano, że prezydent Warszawy nie przyczyniła się do „ukrócenia procederu zabijania dzieci w warszawskich szpitalach”. Natomiast szybko zareagowała na sprawę profesora Chazana, który odmówił przeprowadzenia aborcji u jednej z pacjentek.

Z kolei jeszcze wcześniej tytuł Heroda otrzymał Donald Tusk za „wywieranie presji na posłów, by zgodzili się na dalsze stosowanie w Polsce aborcji eugenicznej”.

Zobacz również

...