Wydawca pikio.pl IBERION SSP. z.o.o.

Kaczyński "Herodem Roku 2016". Działacze pro-life go nienawidzą

Kaczyński "Herodem Roku 2016". Działacze pro-life go nienawidzą Źródło:

Jarosław Kaczyński otrzymał tytuł "Heroda Roku 2016" wręczany przez organizację pro-life Fundacja Pro - Prawo do życia. To konsekwencja tego, iż Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło projekt "Stop aborcji" autorstwa organizacji pro life. 

Głosowanie odbywało się na stronie stopaborcji.pl kierowanej przez Fundację Pro - Prawo do życia. Działacze pro life twierdzą, że Kaczyński doprowadził do utopienia projektu "Stop Aborcji" i tym samym "źle przysłużył się ochronie życia dzieci nienarodzonych".

Tytuł "Heroda Roku" od 3 lat przyznawany jest "osobie publicznej, która w danym roku najbardziej przyczyniła się swoją działalnością do pogromu nienarodzonych". Na pierwszym miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński, na drugim Natalia Przybysz, a na trzecim Barbara Nowacka.

Rok wcześniej tytuł Heroda otrzymała Hanna Gronkiewicz-Waltz, która według działaczy pro life "nie przyczyniła się do ukrócenia procederu zabijania dzieci w warszawskich szpitalach".

W 2015 roku Herodem została Hanna Gronkiewicz-Waltz. W argumentacji podano, że prezydent Warszawy nie przyczyniła się do "ukrócenia procederu zabijania dzieci w warszawskich szpitalach". Natomiast szybko zareagowała na sprawę profesora Chazana, który odmówił przeprowadzenia aborcji u jednej z pacjentek.

Z kolei jeszcze wcześniej tytuł Heroda otrzymał Donald Tusk za "wywieranie presji na posłów, by zgodzili się na dalsze stosowanie w Polsce aborcji eugenicznej".

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News