Szanowni państwo, kiedy mówiłem tutaj przed miesiącem, wydawało się, że droga, która jest przed nami, jest już prosta.” Jarosław Kaczyński zabrał głos po obchodach 76. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Lider Prawa i Sprawiedliwości uważa, że prawda o Smoleńsku nie została tak naprawdę odkryta, a w Polsce są osoby, które nie chcą dopuścić do jej ujawnienia. 

Kaczyński zwrócił się do osób, które pojawiły się na Krakowskim Przedmieściu.

– Szanowni państwo, kiedy mówiłem tutaj przed miesiącem, wydawało się, że droga, która jest przed nami, jest już prosta. Jak każda trudna droga prowadzi pod górę, ale większych przeszkód już nie będzie. Trzeba tylko cierpliwości, trzeba ofiarności, przypominam zaczęła się zbiórka na pomniki, na pomnik smoleński, na pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ale będziemy co miesiąc maszerować w przekonaniu, że cel jest blisko, że ten trwający już sześć lat przynosi rezultaty, że cierpliwość i przywiązanie do zasad, przywiązanie do Polski, przywiązanie do tego wszystkiego, co nazywamy patriotyzmem, przyniosło efekty. Dziś ze smutkiem, wielkim smutkiem, muszę powiedzieć, że ta droga będzie trudniejsza niż nam się wydawało – mówił Kaczyński.

– Ci, którzy działali wtedy, znów podnoszą głowę, próbują doprowadzić do zablokowania naszych inicjatyw. Próbują doprowadzić do tego, by – jak twierdzą – na jakiś czas, a w pewnych wypadkach już w ogóle, pomniki, czy te zaczątki pomników, zaczątki upamiętnienia zostały już stworzone chociażby tutaj za mną przed pałacem prezydenckim, zostały zlikwidowane. Otóż muszę państwu powiedzieć, nie dadzą rady. My damy radę. Musimy być czujni, musimy pamiętać, że ci którzy zdawałoby się, że już się cofnęli, już skapitulowali, tak naprawdę chcą walczyć dalej. Chcą przeciwstawiać się temu, co jest naszym celem, to znaczy prawdzie o Smoleńsku i uczczeniu pamięci ofiar Smoleńska. I ten cel będą realizowali wszelkimi metodami. Wobec tego wyzwania musimy znowu stanąć, powtarzam z całą determinacją, z całą determinacją odrzucić wszystkie żądania. Te wszystkie działania pseudo-administracyjne, pseudo-prawne. Musimy wiedzieć, że racja, całkowita racja, jest po naszej stronie. Jeśli będzie trzeba tę rację umocnić poprzez akty normatywne, poprzez ustawy, to z całą pewnością to uczynimy. Ale chcemy wiedzieć, my parlamentarzyści, że mamy wasze poparcie, że mamy poparcie wszystkich patriotycznych Polaków – dodał.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...