Media dotarły do "tajnego planu PiS". Kaczyński chce usunąć z Sejmu ruch Kukiza?

Media dotarły do "tajnego planu PiS". Kaczyński chce usunąć z Sejmu ruch Kukiza? Źródło: youtube/Telewizja Republika

Kaczyński ma podobno tajny plan, w którym usunie z sejmu niewygodne i nieprzychylne dla Prawa i Sprawiedliwości partie. Jak podają media, jedną z pierwszych "ofiar" poufnych ustaleń ma paść ruch Pawła Kukiza - Kukiz'15. Bardzo możliwe, że ugrupowanie niedługo zniknie z Sejmu.

Kaczyński ma obecnie wiele powodów do zadowolenia. W Sejmie przewagę ma partia Prawo i Sprawiedliwość, a ostatnie wybory do Europarlamentu były spektakularnym sukcesem partii 70-latka. Prezes jednak nie spoczywa na laurach i ma zamiar pozbyć się każdego politycznego oponenta, który stanie mu na drodze. Najnowsze doniesienia mediów ujawniają "tajny plan" polityka.

Jarosław Kaczyński ma plan, który pogrąży Pawła Kukiza

Prezes PiS wyznaczył ostateczny termin rejestracji list wyborczych do Sejmu i Senatu. Partia musi zorganizować się do końca czerwca. Do tego czasu Paweł Kukiz musi zdecydować się, czy chce wejść w koalicję z partią rządzącą. Muzyk po spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim całkowicie wyklucza taką możliwość. 

- Mnie PiS osobiście nie rozbije, nie kupi mnie niczym, nie przyciągnie żadnymi fruktami. Jedyne, co umożliwiałoby powrót do rozmów, to deklaracja wpisania do programu możliwości kandydowania indywidualnego, czyli zmiana ordynacji oraz wprowadzenie obligatoryjnych referendów [...] Prezes PiS zręcznie zmienił temat. Dla mnie było po rozmowie  - przyznał lider ruchu Kukiz'15.

Paweł Kukiz zrelacjonował, że dla prezesa PiS jest za wcześnie na tak drastyczne zmiany ustrojowe. Zdaniem muzyka to całkowicie wyklucza możliwość jakiejkolwiek koalicji. Jak podał "Fakt", PiS chce się zemścić za odrzucenie ich propozycji. Partia rządząca będzie chciała "wchłonąć" posłów Pawła Kukiza na swoje własne listy wyborcze. Działacze partyjni już nawet nie ukrywają swoich zamiarów.

- Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz'15, czy zgodzić się na to, że jego posłowie przejdą do nas - przyznał Ryszad Terlecki z PiS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiS ma cel w rozbiciu ruchu Pawła Kukiza

Prawo i Sprawiedliwość chciałoby pozbyć się z sejmu Pawła Kukiza, gdyż według wielu analityków elektorat obu partii w pewnym stopniu się pokrywa. Co za tym idzie, PiS mógłby otrzymać kilka procent więcej w nadchodzących wyborach. Z czasem okazało sie, że prognozy są mylne - Kukiz prowadzi politykę, która mocno oponuje partii rządzącej (wbrew niektórym jego posłom, którzy otwarcie popierają partię Kaczyńskiego), więc przewidywalny wzrost byłby na poziomie maksymalnie 2%.

Z kolejnych przewidywań, wynika, że spora część elektoratu Pawła Kukiza mogłaby przejść do Konfederacji. Jarosław Kaczyński uznał, że nie ma sensu zawiązywać z Kukiz'15 koalicji i dlatego postanowił usunąć z sejmu rywala, który może potencjalnie zabrać mu kilka procent do uzyskania samodzielnej większości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  2. Cała prawda o mężu Ewy Farnej! Na jaw wyszły jego biznesy, będziecie w szoku, gdy dowiecie się, skąd ma tyle pieniędzy
  3. Ewa Farna skrzętnie ukrywała męża przed mediami. Ma gigantyczny majątek, kim jest?
  4. Pradawny staropolski sposób na komary zwala z nóg. Przynosi piorunujące efekty
  5. Porażająca metamorfoza córki Przybylskiej. Oliwia Bieniuk została zjawiskową blondynką (FOTO)
  6. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie może wysłać jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł