Jak uchronić się od noworocznego kaca? 5 najlepszych i niezawodnych sposobów

Jak uchronić się od noworocznego kaca? 5 najlepszych i niezawodnych sposobów Źródło: Pexels.com / cottonbro

Kac to niemile widziany towarzysz Nowego Roku. Uniemożliwia nam jak najlepsze wykorzystanie dnia 1 stycznia, który jeszcze mamy wolny, a którego nie chcemy zmarnować, żeby jak najlepiej wejść w nadchodzący rok. Dlatego przedstawiamy 5 niezwykle skutecznych sposobów niepozwalających na złe samopoczucie.

Kac nie zawsze musi być nieuniknionym następstwem picia alkoholu. Niestety, bardzo często towarzyszy nam w Nowym Roku, przez co nie możemy spokojnie cieszyć się tym dniem. Dlatego prezentujemy kilka wskazówek, które sprawią, że będziecie mieć bezpieczną noc i zdecydowanie mniej bolesny poranek. 

Kac wcale nie musi się pojawić

Pierwsza, najważniejsza rada, o której większość osób zapomina, to unikanie picia na pusty żołądek. Co prawda nie istnieje jedzenie, które całkowicie zapobiega powstawaniu kaca, ale można kupić produkty pomagające go zmniejszyć. To żywność bogata w skrobię i chude białko. Dobrym pomysłem będzie np. ryba z pieczonymi ziemniakami, kanapki pełnoziarniste z pastą twarogową, czy tortilla z kurczakiem. Przekąski warto także popijać wodą. 

Jeśli chcemy, aby kolejny dzień był dla nas mniej bolesny, powinniśmy unikać także napojów o wysokiej zawartości kongenerów, czyli substancji innych niż etanol, wytwarzanych podczas fermentacji. Przykładowo, wysokie stężenie kongenerów mają whisky, koniak i tequila. Z kolei niskie - wódka, gin i rum. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Warto przygotować wcześniej szafkę nocną

Aby uniknąć złego samopoczucia rano, przed imprezą zostawmy na stoliku w sypialni butelkę wody. Jeśli wypijemy choć niewielką ilość tuż przed pójściem spać, rano poczujemy się znacznie lepiej. Alkohol ma właściwości odwadniające, stąd konieczne jest przyjmowanie dużej ilości innych płynów. Poza tym warto zostawić przy łóżku lekką przekąskę, bowiem zjedzenie niewielkiej kanapki przed snem skutecznie zmniejsza kaca następnego dnia. Konieczne jest także zapewnienie sobie optymalnej dawki snu, co pomoże organizmowi odzyskać siły. 

Niektóre osoby leczą także kaca drinkiem następnego dnia. Choć wydaje się to paradoksalne, jest to skuteczne. Picie większej ilości alkoholu wpływa na metabolizm metanolu, dobrze znanego kongeneru znajdującego się w śladowych ilościach w niektórych napojach. Po wypiciu go organizm przekształca metanol w formaldehyd - toksyczną substancję częściowo odpowiedzialną za wiele objawów kaca. Spożywanie alkoholu rano po intensywnym piciu może zapobiec tworzeniu się formaldehydu. Jednak poranne picie tak naprawdę nie zmniejsza kaca, a pozwala przesunąć nieco proces w czasie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Bliźniacy znani z uwielbianego programu znalezieni martwi. Wspólnie popełnili samobójstwo
2. Niestety, operacja zakończyła się niepowodzeniem. Rodzina przekazała wiadomość o śmierci Tomasza Sadowskiego

Po zakończeniu zabawy sylwestrowej warto zafundować organizmowi co najmniej kilka zupełnie bezalkoholowych dni. To niezbędne, aby mógł się zregenerować. Pamiętajmy także, że częste spożywanie alkoholu ma poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Lekarze rozkładają ręce. Choroba Dody wymknęła się spod kontroli
  4. Pies w niesamowity sposób zatrzymał groźnego przestępcę. Nagranie ścina z nóg, obejrzało je ponad 5 milionów osób
  5. Żałobnikom z przerażenia stanęły serca. Podczas pogrzebu z trumny wydobyły się słowa, które zapamiętają na zawsze

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News