Jesteśmy świadkami kolejnego kabaretu w polityce. Była żona posła Prawa i Sprawiedliwości, Mariusza Kamińskiego, stworzyła Obywatelski Projekt Ustawy Wprowadzającej Zaostrzony Reżim Moralny w Parlamencie. Motywacją było dla niej między innymi to, że jej mąż zdradził ją z partyjną kochanką uprawiając seks właśnie w Sejmie. Rozpętała więc seks-aferę proponując rozwiązanie problemu. 

Anna Kamińska ogłosiła zbiórkę podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy Wprowadzającej Zaostrzony Reżim Moralny w Parlamencie. Dokument zakłada stawianie kochliwych posłów, takich jak Mariusz Antoni Kamiński, przed… Trybunał Stanu. To właśnie przed tym organem widziałaby posła jego była żona. Kobieta przekonuje, że Sejm to siedlisko rozpusty, gdzie posłowie regularnie zdradzają żony. Sejmowe korytarze mają kryć liczne sekrety niewiernych małżonków.

Mój były mąż, poseł dr Mariusz Antoni Kamiński, zdradził mnie z partyjną koleżanką w Sejmie. Mój mąż jest zdrajcą małżeńskim. Nie on jeden. Polski Sejm zdradą małżeńską i rozwiązłością obyczajową stoi – tłumaczy inicjatorka projektu, Anna Kamińska.

– To smutne, że tolerowaliśmy to dotąd jako Suweren, jako Naród Katolicki. Bo mamy prawo a nawet obowiązek oczekiwać od parlamentarzystów nieskazitelności moralnej. To ona powinna być podstawowym kryterium ich doboru. Człowiek, który dopuszcza się zdrady małżeńskiej, dopuszcza się po prostu zdrady. Czy jest w polskim Sejmie i Senacie miejsce dla zdrajców? Nie! – dodaje.

Oprócz Trybunału Stanu dla takich posłów jak Kamiński czy Petru, ustawa wprowadzałaby konieczność zgody współmałżonka na pełnienie mandatu. Osoby nie pozostające w związku małżeńskim w ogóle nie mogłyby kandydować.

Poniżej opisywany obywatelski projekt ustawy:

Art.1
Udowodniona w postępowaniu sądowym zdrada małżeńska pociąga za sobą postawienie parlamentarzysty przed Trybunałem Stanu i dożywotnie wykluczenie go z Izb Parlamentu.
Art.2
Przed zaprzysiężeniem na posła/senatora osoba zobowiązana jest do upublicznienia pisemnej zgody współmałżonka do pełnienia mandatu.
Art.3
Prawo zaprzysiężenia na posła/senatora przysługuje jedynie osobom pozostającym w związku małżeńskim. Osoby stanu wolnego są tego prawa pozbawione.
Art.4
Poseł/senator kandydując do Sejmu/Senatu podpisuje deklarację, w której zobowiązuje się do zrzeczenia się mandatu w przypadku transgresji zasad wierności małżeńskiej.
Art.5
Posłowie i senatorowie RP są w swojej postawie moralnej nieskazitelni dbając w szczególności o swój wizerunek jako mężów i ojców, i dopiero potem jako posłów i senatorów. Taka nieskazitelność zapewni wzór do naśladowania dla całego Narodu.

...

Zobacz również