Telewizja Polska nie przestaje zadziwiać. Tym razem – doborem ekspertów do programu „Minęła 20”. Publiczny nadawca najwyraźniej nie boi się kompromitacji. A ta jest prawie pewna.

Adam Kraśko był uczestnikiem I edycji programu „Rolnik szuka żony”. Ten paradokumentalny serial TVP zrobił niemałą karierę. Trudno jednak dowieść, że uczestnictwo w nim gwarantuje wiedzę ekspercką.

Kraśko został poproszony o wypowiedź w programie „Minęła 20” prowadzonym przez Michała Rachonia. Tematem programu była wycinka Puszczy Białowieskiej. Jaki jest powód, że właśnie on się wypowiada? Trudno powiedzieć, chociaż internauci wyjaśniają, że to głównie dlatego, że Adam Kraśko mieszka w pobliżu tego rezerwatu przyrody.

Najszybszym środkiem zapobiegawczym niszczenia Puszczy Białowieskiej jest wycinka chorego materiału, ekolodzy to blokują – stwierdził w wypowiedzi dla „Minęła 20” Adam Kraśko.

Internauci na Twitterze nie zostawili na TVP suchej nitki. Komentarze wyśmiewające udział Adama Kraśki w roli eksperta można liczyć w dziesiątkach.

– Przygłup wyhodowany w III RP na celebrytę w IV RzeszPiSpolitej robi już za Autorytet – stwierdza jeden z internautów.

– Się wystroił rolnik-celebryta – ironizuje inny.

...

Zobacz również