Polska siatkarka opublikowała żart w internecie. Grozili jej śmiercią, a wyzwiska leciały ze wszystkich stron

Polska siatkarka opublikowała żart w internecie. Grozili jej śmiercią, a wyzwiska leciały ze wszystkich stron Źródło: Instagram/Malwina Smarzek-Godek

Kabaret Neo-Nówka postanowił zrobić żart związany z mistrzostwami Europy w siatkówce. Jedna z polskich zawodniczek go opublikowała i spotkały ją za to poważne konsekwencje. Pojawiły się nawet groźby śmierci.

Kabaret zdecydował się w prześmiewczy sposób skomentować mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet, w których brały udział Polki. Takie poczucie humoru przypadło do gustu jednej z naszych zawodniczek. Sportsmenka podzieliła się tym żartem, udostępniając go w mediach społecznościowych. Spotkała ją za to ostra krytyka ze wszystkich stron. 

Kabaret żartuje z siatkarek 

Kabaret Neo-Nówka opublikował żart mający na celu ośmieszenie tureckich zawodniczek. Liderka naszej reprezentacji, Malwina Smarzek-Godek, postanowiła podzielić się nim w mediach społecznościowych. Według wielu jej zachowanie było nieodpowiednie. 

Za ten wpis spotkała ją ogromna krytyka, a pod jej adresem posypały się obelgi. Doszło nawet do gróźb śmierci. Gest sportsmenki odbił się szerokim echem w siatkarskim świecie. Zawodniczka starała się wytłumaczyć ze swojego działania. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Burza wokół polskiej zawodniczki 

Malwina Smarzek-Godek jest liderką polskiej reprezentacji, która swoimi umiejętnościami i bojową postawą pomogła naszej drużynie osiągnąć niesamowite wyniki podczas tych mistrzostw Europy. Nie wszystkim jednak spodobało się jej zachowanie przed półfinałowym meczem. Siatkarka opublikowała bowiem karykaturalne przedstawienie tureckich zawodniczek oparte na krzywdzącym stereotypie. 

Wokół Polki rozpętała się wielka burza. Tureckie media ostro skrytykowały Smarzek-Godek, a kibice tego kraju nie kryli swojej złości i rozczarowania taką postawą. Również wielu polskich kibiców sądzi, że takie gesty nie powinny mieć miejsca i są bardzo dalekie od ducha fair play. 

- Przecież Neo-Nówka wstawiła potem post, w którym wyjaśnia i przeprasza, ale do tureckich fanów to w ogóle nie dociera, są strasznie agresywni. Turcja z tego słynie, kibice reagują tak, gdy lekko się ich podrażni. My nic złego nie chciałyśmy. Nie czuję zagrożenia w tej sytuacji, myślę, że nikt nie podejdzie i nie podłoży mi bomby ani nie zastrzeli na ulicy. A jeżeli zastrzeli, to nie mam na to wpływu - opowiedziała o całym zdarzeniu gwiazda naszej drużyny. 

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Widać, że traktuje incydent jak nieporozumienie i nie przejmuje się za bardzo krytyką. Jej postawa zdenerwowała także wielu Polaków, którzy nie godzą się na powielanie stereotypów i nie rozumieją, dlaczego nasza liderka zniża się do poziomu ksenofobicznych żartów polskiego kabaretu. 

Źródło: Instagram/Malwina Smarzek-Godek

Najlepsze newsy dnia:

  1. De Niro otwiera hotel w Warszawie. Wiadomo już gdzie i kiedy
  2.  Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Polacy pokochali go za Harry'ego Pottera. Nie żyje
  4. Tragedia. Legendarny sportowiec ma nowotwór
  5. Żona marzy, by znaleźć mężowi kochankę. Powód wbija w fotel

Źródło: Super Express

Następny artykuł