Antoni Macierewicz jest bez dwóch zdań jednym z najaktywniejszych ministrów w rządzie Beaty Szydło. Zdaniem zwolenników PiS to zaleta, choć opozycja ma na ten temat nieco odmienne zdanie. Tak czy inaczej, nowa decyzja szefa MON z pewnością znowu wzbudzi dyskusje wokół jego osoby.

Macierewicz wpadł bowiem na nowy pomysł. Jeśli jego idea wejdzie w życie – a wszystko na to wskazuje – wezwanie do komisji wojskowej przyjdzie już wkrótce do tysięcy Polek. Na razie rozporządzenie MON jest w fazie projektu.

Które z pań mogą oczekiwać wezwania do stawienia się przed komisją? Przede wszystkim te, których wykształcenie związane jest z medycyną, a więc lekarki, dentystki i pielęgniarki. Taki obowiązek będzie czekał też farmaceutki oraz fizykobiochemiczki. Panie zostaną zakwalifikowane jako potencjalne ratowniczki.

Należy również zaznaczyć, że chodzi wyłącznie o wezwanie do stawienia się przed komisję wojskową (takie samo jak w tym momencie obowiązuje wszystkich mężczyzn po ukończeniu 18 roku życia), a nie – jak sugeruje część antyrządowych portali – obowiązkowy pobór do wojska. Taki mógłby mieć co prawda miejsce, jednak tylko w wypadku zagrożenia wojną.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

źródło: natemat

...

Zobacz również