To wiadomość z ostatniej chwili. Wiadomo już dokładnie, jak będą wyglądały pomniki ofiar katastrofy smoleńskiej i gdzie staną. Zwolennicy PiS cieszą się, że ofiary tragedii będą w końcu miały swoje upamiętnienie w przestrzeni publicznej.

W końcu komitet budowy pomników smoleńskich ujawnił, jak będą wyglądały monumenty upamiętniające ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Wiadomo, że staną dwa – jeden upamiętniający prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego i drugi, który będzie hołdem oddanym wszystkim ofiarom naraz.

Ten upamiętniający prezydenta stanie przy ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza. Według wizji monument będzie przedstawiał sylwetkę Kaczyńskiego wychodzącego z kolejnych ścian w kształcie prostokątów. Pomnik ma być utrzymany w zielonych barwach.

Drugi stanie w północnej części skweru Jana Twardowskiego, tuż przy ulicy Karowej. Według koncepcji artysty, ten będzie przestawiał ogon samolotu z wypisanymi na nim nazwiskami ofiar. Pomniki potrzebują jeszcze zgody na budowę, którą musi wydać Rada Miasta Warszawy.

źródło: twitter.com/TVN24
źródło: twitter.com/TVN24

źródło: tvn24.pl

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]


Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

Zobacz również