Do tej pory najbardziej kojarzonym z Prawem i Sprawiedliwością kapłanem był bez wątpienia ojciec Tadeusz Rydzyk. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie uległo to zmianie. Obok Jarosława Kaczyńskiego zaczął bowiem pojawiać się coraz częściej inny duchowny, który nie tylko towarzyszy mu podczas miesięcznic, ale także… spędza z nim wakacje.

Zdzisław Tokarczyk jest gwardianem Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą. To on od lat prowadzi modlitwy podczas miesięcznic smoleńskich, idąc na czele pochodu. Należy także do komitetów związanych z budową pomników ofiar katastrofy.

Jak jednak dowiedzieć się mogliśmy z relacji Joachima Brudzińskiego, kapłan udał się w tym roku z politykami Prawa i Sprawiedliwości na letni wypoczynek. Podczas niego powstało kultowe już zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego w biało-czerwonej pelerynie. Tokarczyk stoi tuż obok prezesa PiS, w takim samym stroju, gdyż oddał mu go sam wicemarszałek Sejmu.

Chociaż duchowny zdaje się być bardzo blisko najważniejszych w partii rządzącej postaci, niewielu innych jej przedstawicieli go kojarzy. Opinia publiczna poznała go za to  dopiero wtedy, gdy porównał krzyki uczestników kontrmiesięcznicy do odgłosów wydawanych przez osobę poddawaną egzorcyzmom.

Fot. Twitter
Fot. Twitter

...

Zobacz również