Do Polski nadchodzi prawdziwa zima! Ze śniegiem muszą już sobie radzić mieszkańcy Śląska. Jednak to, co najgorsze, dopiero przez nami. Śniegu będzie bardzo dużo, i to w wielu regionach kraju.

Górny Śląsk przeżywa właśnie pierwszy w tym roku atak zimy. Co prawda nie sypie jeszcze mocno, ale w kolejnych dniach ma być znacznie gorzej. Chmury przemieszczają się w kierunku północno-wschodnim.

ZOBACZ TAKŻE: Tak źle jeszcze nie było! Niszczycielski kataklizm nad Polską

Jutrzejszy dzień przyniesie wielkie zmiany pogodowe. Warto już wcześniej naszykować sobie ciepłe ubrania. Meteorolodzy ostrzegają przez wiatrem i opadami.

– Nad Morzem Liguryjskim, nad Zatoką Genueńską tworzy się głęboki, bardzo aktywny niż, który ma  sobie dużo wilgoci, czyli tego paliwa do tworzenia się chmur. Ten niż, który tworzy się i rozkręca nad Morzem Liguryjskim, będzie przemieszczał się w najbliższych godzinach na wschód, czyli w kierunku Polski – poinformował prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

W czwartek sypnie gęstym śniegiem

Według Wasilewskiego nasz kraj zaleją intensywne opady. Nadejdą one z północnego kierunku. Wilgotne powietrze, jakie mamy w tej chwili, przynoszące niż, w pakiecie z zimnym północnym powietrzem wpłyną na intensywność śnieżnego opadu.

ZOBACZ TAKŻE: Nawałnice to nic. Nad Polskę nadciąga prawdziwy kataklizm

Popada jutro w centrum, na wschodzie, na północy i na południu, będzie sypać intensywnie[…] Przed tym ostrzegamy. Jutro będzie źle – przekazał po analizie Wasilewski.

Prezenter ujawił, że model GFS obliczający wysokość pokrywy śnieżnej na tą chwilę, przewiduje w godzinach popołudniowych ponad 10 cm śniegu w niektórych miejscach w Polsce. Najgorzej ma być na Wyżynie Śląskiej i regionach podgórskich. Trochę mniej śniegu ma spaść w innych częściach naszego kraju.

Te zdjęcia Czerwonej Planety zrobią na tobie WRAŻENIE!

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

...

Zobacz również