Wielki sukces WOŚP. Jurek Owsiak przekazał wspaniałe informacje, gratulujemy

Wielki sukces WOŚP. Jurek Owsiak przekazał wspaniałe informacje, gratulujemy Źródło: Instagram/fundacjawosp

Jurek Owsiak przekazał wspaniałe wieści dotyczące Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja cieszy się ogromnym sukcesem, którego udało się dokonać w ostatnim czasie. Niesamowita wiadomość, gratulacje.

Jurek Owsiak oprócz tego, że jest polskim dziennikarzem radiowym, przede wszystkim zajmuje się pomaganiem na pełen etat. Od lat prowadzi fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która zajmuje się zbieraniem pieniędzy na sprzęt do szpitali. Działacz charytatywny jest pomysłodawcą corocznego Finału WOŚP, dzięki któremu każdego roku udaje się zebrać miliony złotych.

Jurek Owsiak przekazał wspaniałe wieści dotyczące Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jurek Owsiak jest założycielem oraz prezesem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy. Pierwsza zbiórka pieniężna, w której uczestniczył, miała miejsce w 1992 roku i była akcją spontaniczną. Trwał apel kardiochirurgów z Centrum Zdrowia Dziecka, który dotyczył wsparcia finansowego na zakup sprzętu medycznego dla umierających dzieci.

Po wydarzeniu Owsiak zaprosił lekarzy do swojego audycji nadawanej w programie III Polskiego Radia i wielokrotnie przypominał słuchaczom o zbiórce. Rok później odbyła się pierwsza zbiórka pieniędzy oficjalnie nazwana I Finałem. Od tamtej pory akcja jest kontynuowana regularnie każdego roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W ostatnim poście Fundacji na Facebooku podsumowano działalność WOŚP w związku z panującą na całym świecie pandemią koronawirusa. Działalność od samego początku stara się na wszelkie sposoby wesprzeć polska służbę zdrowia. Poczynając od zakupu niezbędnych sprzętów po zbiórki pieniędzy i wsparcie poszczególnych placówek.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje Michał Borowski, ogromna strata

2. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważcie

- W sumie w ramach działań w ramach walki z COVID-19 Fundacja wsparła 360 szpitali, 416 DPS-ów i prywatnych domów seniorów, 56 zakładów opiekuńczo – leczniczych i 23 hospicja.
Orkiestra nadała blisko 9 tys. przesyłek ze środkami ochrony osobistej – to prawie tyle samo, ile podczas przygotowań do każdego z Finałów WOŚP - napisano w poście na koncie Fundacji w serwisie Facebook.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niebywały ubiór Rodowicz na zdjęciu z obłędnej kuchni w luksusowej willi, gruba przesada? Wzbudziła wielkie emocje
  2. Prawdziwy hit transferowy został potwierdzony. Gwiazda reprezentacji Polski zmienia klub, idzie do giganta
  3. Wyjątkowo smutne informacje. Nie żyje bardzo ważna postać polskiej kinematografii
  4. Dominika Tajner przerwała milczenie. Bez ogródek zdradziła, dlaczego rozstała się z Wiśniewskim, smutne wyznanie
  5. Dramatyczny apel, największe gwiazdy głośno krytykują TVP. "Jawne kłamstwo i oszustwo"
  6. Niestety, nie żyje Michał Borowski. Cała Polska we łzach, Trzaskowski zabrał głos

Źródło: Warszawa w Pigułce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News