Policja zabrała się za Jurka Owsiaka. Prezes WOŚP ma poważne problemy po Pol'and'Rock

Policja zabrała się za Jurka Owsiaka. Prezes WOŚP ma poważne problemy po Pol'and'Rock Źródło: YouTube/Onet News

Jurek Owsiak może mieć poważne problemy. Policja informuje, że może wykonać czynności wyjaśniające w sprawie wydarzeń, do których doszło podczas festiwalu Pol'and'Rock. Prezes WOŚP może nie wspominać miło tegorocznej imprezy.

Jurek Owsiak prawdopodobnie nie najlepiej oceni tegoroczny Pol'and'Rock. Nie chodzi o samą warstwę artystyczną czy organizacyjną jednego z największych festiwali muzycznych w Europie, a o wydarzenia wokół niego. W trakcie trwania festiwalu zmarły dwie osoby, a teraz policja informuje, że nie jest wykluczone, iż wobec Owsiaka zostanie wszczęte postępowanie w sprawie incydentu na koniec imprezy. 

Jurek Owsiak ostro na zakończenie imprezy. Padło wiele wulgaryzmów

Lubuska policja informuje, że w sprawie Jurka Owsiaka wykonane zostaną czynności wyjaśniające. Na ich podstawie zostanie podjęta decyzja, czy zostanie wszczęte postępowanie. Czym zawinił lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Chodzi o słowa, jakie powiedział na zakończenie festiwalu.

Jurek Owsiak wygłosił na scenie płomienne przemówienie podczas utworu kończącego Pol'and'Rock. Mowa była dość emocjonalna, w jej treści pojawiły się liczne wulgaryzmy. 

- Czemu nie karzecie polityków, którzy zapi***lają samolotami za moje, k***a, pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody! Bądźcie z nami na Finale WOŚP. 176 mln. A wy, k***a, ile wywalacie pieniędzy na loty? Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy, k***a, do nas macie? - mówił Owsiak, nawiązując do afery związanej z nadużywaniem służbowych lotów przez marszałka Marka Kuchcińskiego i ogólnej antypatii środowisk związanych z PiS wobec niego, festiwalu i WOŚP.

Policja przyznaje: na Owsiaka spływają skargi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W poniedziałek policja poinformowała, że mowa Owsiaka zaowocowała skargami. Teraz służby muszą podjąć czynności wyjaśniające, które pozwolą zdecydować, czy wszczęte zostanie postępowanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nogi ugięły się pod znaną posłanką, gdy usłyszała diagnozę dot. jej dziecka. Chciała zabić siebie i maleństwo

2. Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policję

- Zajmujemy się każdym wykroczeniem, każdym przestępstwem. Jeżeli takie informacje spływają, jesteśmy zobowiązani, żeby jako policja wykonać czynności wyjaśniające w zakresie przestępstwa czy wykroczenia. Tak samo będzie i w tym wypadku. Niezależnie od tego, czy informacja ta spłynęła bezpośrednio na policję, czy została przekazana przez media - tłumaczy podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

To nie pierwszy raz, gdy Owsiak kieruje ze sceny wulgaryzmy. Dwa lata temu został skazany przez sąd w Słubicach na grzywnę w wysokości 100 złotych, a z czasem okaże się, czy w tym roku również będzie musiał zapłacić za swoje słowa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Mężczyzna z siostrzeńcem wyciągnęli z wody starą torebkę. Jej zawartość wprawiła ich w osłupienie
  4. Rodzice Roksany Węgiel wzięli córkę na poważną rozmowę i powiedzieli jej kilka słów prawdy. Współpracownik 14-latki ujawnia szczegóły
  5. Do sieci trafiło zdjęcie Wiśniewskiego w objęciach Dominiki Tajner. Zostało zrobione wczoraj

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News