Julka dziewczynka nie żyje
pixabay.com, autor: MartisFuksu
Joanna Szwalikowska - 8 Stycznia 2021

Polacy do samego końca trzymali kciuki. Niestety, 4-letnia Julka nie żyje

Julka była 4-letnią dziewczynką z Siedlec, która zmagała się z zespołem hemofagocytarnym, a także chłoniakiem anaplastycznym. W sieci trwała zbiórka pieniędzy na drogi lek, którego potrzebowała. Niestety, nie udało jej się doczekać pomocy.

4-letnia Julka nie zdołała wygrać walki z czasem. Choć mała dziewczynka przechodziła chorobę z uśmiechem na ustach i nadzieją, nie zdołała doczekać momentu, w którym uda się zebrać odpowiednio wysoką kwotę na zakup niezbędnego leku.

4-letnia Julka nie żyje. Wstrząsająca wiadomość obiegła media

- Jeszcze kilka dni temu apelowaliśmy o oddawanie krwi dla tej małej dziewczynki. Trwało również poszukiwanie dawców szpiku i zbiórka pieniędzy na nierefundowany lek. Niestety, dzisiaj na stronie Urzędu Miasta, którego pracownikami są rodzice Julii, pojawiły się kondolencje dla nich...- czytamy na portalu TygodnikSiedlecki.com.

Porażająca diagnoza pojawiła się w czerwcu 2020 roku. Julka trafiła najpierw do szpitala znajdującego się w Siedlcach, a następnie do Warszawy. Początkowo wykryto u niej zespół hemofagocytarny (HLH).

Niestety we wrześniu nadeszła kolejna zła wiadomość. U dziewczynki zdiagnozowano także chłoniaka anaplastycznego - nowotwór złośliwy oraz wyjątkowo agresywny. Dziecko przez cały czas musiało przebywać w szpitalu, gdzie czuwali także jego rodzice.

Potwierdzenie ministra poszło na żywo w RMF FM. Chodzi o szczepienia, wielu mogło być w błędziePotwierdzenie ministra poszło na żywo w RMF FM. Chodzi o szczepienia, wielu mogło być w błędzieCzytaj dalej

Jak informuje lokalny portal, TygodnikSiedlecki.com, mama malutkiej Julii, Agnieszka, jest siedlecką urzędniczką. Do niedawna kobieta sama chętnie udzielała się charytatywnie, piekąc ciasta na licytacje charytatywne dla innych maluchów.

Nigdy nie przypuszczała, że sama również będzie zmuszona prosić o pomoc. Wstrząsające wiadomości o chorobie były ogromnym ciosem. Rodzina postanowiła walczyć o życie swojej córeczki.

Całe Siedlce były niesamowicie zmotywowane, by pomóc dziewczynce. Wiele osób oddało krew dla niej, głęboko wierząc w to, że uda jej się wyzdrowieć. Na portalu Zrzutka.pl powstała z kolei zbiórka pieniędzy na nierefundowany lek, który był jedynym ratunkiem. Niestety kilka dni temu Julka trafiła na oddział intensywnej terapii.

Wszyscy trzymali za nią kciuki, byli pewni, że pomimo chwilowego pogorszenia stanu zdrowia, mała dziewczynka ma przed sobą jeszcze bardzo długą drogę. Choć lekarze robili w ich mocy, dziecka nie udało się uratować.

Wiadomość o odejściu dziewczynki dotarła do mediów dzisiaj. 4-letnia Julka zmarła w nocy. Rodzicom oraz wszystkim bliskim składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Tygodnik Siedlecki, Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News