Józefa Hennelowa nie żyje
Pikio.pl
Weronika Wasiak - 22 Sierpnia 2020

Z ostatniej chwili: Nie żyje wspaniała dziennikarka i posłanka

Józefa Hennelowa nie żyje. Wiadomość o jej śmierci zaskoczyła wiele osób. Była wspaniałą dziennikarką i oddaną posłanką. Nikt nie spodziewał się tego pożegnania.

Odeszła od nas Józefa Hennelowa. Sobotnim przedpołudniem media obiegła przygnębiająca wiadomość w sprawie śmierci posłanki. Przyjaciele i rodzina pogrążeni są w głębokiej rozpaczy. Wielu nadal nie może w to uwierzyć.

Nie żyje Józefa Hennelowa

Dziennikarka i freelancerka, Marta Szostkiewicz opublikowała na swoim Twitterze smutną wiadomość. W wieku 95 lat zmarła Józefa Hennelowa.

Służby potwierdziły czarny scenariusz. Niestety, nie żyjeSłużby potwierdziły czarny scenariusz. Niestety, nie żyjeCzytaj dalej

- Zmarła Józefa Hennelowa, wieloletnia redaktorka @tygodnik, felietonistka miesięcznika Znak, posłanka na Sejm X i I kadencji. Mądra, przenikliwa, zawsze ciekawa świata i innych ludzi. Prawdziwa chrześcijanka. Miała 95 lat. R.I.P - czytamy we wpisie.

Tygodnik Powszechny przypomina, że Hennelowa rozpoczęła swoją pracę w 1948 roku jako korektorka. Później spełniała się jako redaktorka, sekretarz redakcji i do 2008 roku - zastępca redaktora naczelnego. Była znakomitą felietonistką oraz autorką znakomitych tekstów. W najgorętszym okresie odradzania się polskiej wolnej demokracji została również posłanką.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz proboszczKsiądz Artur został ogłoszony najprzystojniejszym duchownym w Polsce. Kościół go ukarałCzytaj dalej

- Czytelników i nas, młodszych redaktorów, uczyła odpowiedzialności za słowo, dystansu wobec patosu, zainteresowania pozornymi drobiazgami codzienności, za którymi zawsze stała wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. (Zdarzało się, że ceną za tę empatię były małostkowe ataki w mediach prawicowych). Przypomnijmy, że w 2013 r. została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a z rąk kard. Stanisława Dziwisza odebrała jedno z najwyższych watykańskich odznaczeń – Order Św. Grzegorza Wielkiego przyznawany za szczególne zasługi dla Kościoła - czytamy w "Tygodniku Powszechnym".

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś Polaków czeka ogromna zmiana. Nikt nie mógł się spodziewać

2. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli

3. TVP przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyje

Dotychczas nie pojawiły się żadne informacje na temat przyczyny zgonu, choć zważywszy na wiek, śmierć mogła wynikać z przyczyn naturalnych. Rodzina nie zdecydowała się również na zabranie głosu w sprawie pochówku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziś Polaków czeka ogromna zmiana. W całym kraju zaskoczenie
  2. Daniel Martyniuk wpadł w furię. Padły bardzo mocne słowa o sytuacji w Polsce, przesadził?
  3. Lekarze myśleli, że na świat przyszło zdrowe dziecko. Gdy spojrzeli na pępowinę, w jednej chwili pobledli
  4. Gwiazdor disco polo nagle złapał za mikrofon na weselu. Gdy dołączyła do niego babcia, goście mieli łzy w oczach
  5. Ostra awantura na antenie Studio Polska w TVP. Poseł PiS zaczął grozić pozwem, jeśli posłanka nie przeprosi

Bronisław Komorowski - stan zdrowiaCo się dzieje z Komorowskim? Drastycznie schudł, chodził o lasceCzytaj dalej

Źródło: Tygodnik Powszechny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News