Ikona polskiego Kościoła w szpitalu. Stan krytyczny, lekarze nie mieli wyboru

Ikona polskiego Kościoła w szpitalu. Stan krytyczny, lekarze nie mieli wyboru

Popularny biskup Józef Zawitkowski trafił do szpitala w stanie krytycznym. Duchowny znajduje się obecnie w szpitalu, gdzie poddany został intensywnej opiece. 

80-letni biskup senior zmagał się niedawno z zapaleniem płuc. Choroba jednak w połączeniu z niewydolnością serca doprowadziła go do stanu krytycznego. Biskup znajduje się obecnie w szpitalu, gdzie trwa walka o jego życie. Lekarze nie mieli wyboru i Józef Zawitkowski musiał zostać wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Józef Zawitkowski w ciężkim stanie

- Ksiądz biskup od 25 lipca jest w szpitalu w Międzylesiu, gdzie leczył poprzednio zapalenie płuc. Jest w stanie krytycznym, ma niewydolność serca i zapalenie płuc. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Miałem telefon od kierowcy biskupa, który powiedział, że stan jeszcze się pogorszył. Lekarz powiedział, że teraz jest, jak jest, ale wszystko może w ciągu godziny ulec poprawie - powiedział Radio Maryja ksiądz Krzysztof Borucki z parafii w Iłowie. Zawitkowski od 2013 roku jest biskupem seniorem w Łowiczu. Mieszkańcy diecezji proszą o modlitwę za niego. Oprócz posługi zajmuje się pisarstwem, poezją i publicystką. Jest postacią dla polskiego Kościoła bardzo istotną. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Nie żyje obrzezana 10-latka. Tłumaczenie jej ojca doprowadza do szału
  2. Duda był krok od śmierci. Uratowała go choroba córki
  3. Kaczyńska przeżywa dramat. Prezes PiS jest nieugięty
  4. Nie wiedzieli czy zwierzaki zaakceptują dziecko. To co zrobiły, ZASKAKUJE
  5. Wyciekło nagranie z wieczoru, w którym Demi Lovato przedawkowała HEROINĘ
źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News