Jorah Mormont do końca oddany broni swojej królowej. 3. odcinek Gry o Tron

Jorah Mormont do końca oddany broni swojej królowej. 3. odcinek Gry o Tron

Jorah Mormont od początku serialu służył jednej królowej - Daenerys Targaryen. Jego tragiczna miłość do pretendentki do tronu Siedmiu Królestw sprawiła, że walczył za nią w wielu miejscach świata i w końcu oddał życie podczas bitwy o Winterfell. Co powinniśmy wiedzieć o dzielnym rycerzu?

Jorah Mormont jest bez wątpienia jednym z najbardziej tragicznych bohaterów Game of Thrones. Miłość w jego życiu doprowadziła go do straty wszystkiego, co miał - dobrego imienia, majątku, rodziny. Aby odzyskać dobre imię chciał szpiegować dla króla, ale znów się zakochał, tym razem w Daenerys, która nie odwzajemniła jego uczucia. Jak zakończyła się historia Joraha Andala?

Jorah Mormont - aktor Iain Glen wprowadził wszystkich w błąd!

Ostatni odcinek Gry o Tron stał pod znakiem rzezi. W najnowszym odcinku zginęło wielu bohaterów, o których troszczyliśmy się już od dawna - nawet tych, którzy zadebiutowali już w pierwszym odcinku! Nie tylko główni bohaterowie ginęli - poległy też tysiące żołnierzy, którzy bez wątpienia byliby teraz potrzebni Jonowi i Daenerys - Cersei wyrosła na główny, ostatni czarny charakter serii i bitwa z jej siłami będzie ostatecznym rozwiązaniem konfliktu w Siedmiu Królestwach. 

Wśród wszystkich tych śmierci była jedna, której nikt się nie spodziewał - Sir Jorah Mormont. Oczywiście pewnym było, że każdy może zginąć - przecież to Gra o Tron. Jednak przed premierą serialu wydawało się, że aktor grający Joraha Mormonta trochę się wygadał - w wywiadzie powiedział, że jest szczęśliwy, bo jego bohater dostał szczęśliwe zakończenie. Wszyscy zinterpretowali to jako powiedzenie "przeżyłem". Niestety - znaczyło to trochę co innego.

Jorah Mormont - ojciec go wydziedziczył

Historia Joraha Mormonta jest bardzo smutna. W młodości zakochał się i wziął za żonę kobietę, która była przyzwyczajona do bardzo wysokiej stopy życiowej. Jorah nie mógł jej tego zapewnić ze swoich ziem - były to biedne, skaliste okolice, wziął się więc za jedyny rentowny (i nielegalny) biznes - sprzedawanie kłusowników w niewolę. Został w końcu przyłapany i, aby uniknąć kary śmierci, zbiegł do Essos, tuż po tym, jak własny ojciec się go wyrzekł. Tam zaczął szpiegować dla Varysa i miał planować zamach na życie Daenerys Targaryen. Po jakimś czasie jednak zapobiegł jednemu z takich zamachów i do samego końca pozostał już wierny swojej królowej - nawet kiedy ta nie mogła wybaczyć mu błędów przeszłości.

Jorah Mormont - śmierć była pięknym zakończeniem historii obrońcy Daenerys

Podczas bitwy o Winterfell wiele rzeczy poszło nie tak, jak bohaterowie zaplanowali. Ostatni akt był już zupełnie szaleńczy, a wszyscy bohaterowie stanęli pod ścianą - często dosłownie. Daenerys została opuszczona przez smoka i została sama pośród morza nieumarłych. Tam uratował ją Jorah, który długo odpierał ataki na swoją królową. Niestety, w końcu jego siły się wyczerpały, a ciosy zaczęły go dosięgać. Nawet wtedy starał się nie dopuścić wroga do Daenerys i zasłaniał ją własną piersią. Jego akt heroizmu przyczynił się do przeżycia Dany - zaraz po upadku Joraha, Nocny Król został zabity, a jego armia poszła w rozsypkę - dosłownie rozpadła się w proch.

Producenci serialu od dawna planowali takie zakończenie historii:

- Bardzo długo rozmawialiśmy o wielu zakończeniach dla Joraha, ale, wiecie, kiedy myślicie "Jorah", zawsze widzicie go przy Dany. Na początku zobaczyliśmy go przy niej i cały czas - prawie - tam był. Część tragedii Joraha to fakt, że zakochał się w kobiecie, która nie mogła pokochać jego. Zaakceptował to od samego początku, do tego stopnia, że mimo wszystko chciał oddać za nią życie, walczyć za nią tak dobrze i tak długo jak tylko mógł - powiedział producent David Benioff

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Śmierć Berica Dondarriona w Grze o Tron była niespodziewana. Poświęcił się dla przyjaciół
  2. Kiedy 4 odcinek 8 sezonu Gry o Tron? Wydarzenia po wielkiej bitwie będą poruszające
  3. Ed Sheeran zagrał w Grze o Tron. W jaką postać się wcielił?
  4. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
  5. Theon Greyjoy bohatersko ginie w Grze o Tron. Odkupił swoje winy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News